Erkan Oğur Beyoğlu Tontom’da
29 Aralık 2010 Çarşamba - 11:14     3.126 kez okundu.    
Erkan Oğur Beyoğlu Tontom’da

Erkan Oğur Beyoğlu Tontom’da

Müziğin büyük üstadı, perdesiz gitar ve bağlamanın kaşifi Erkan Oğur 29 Aralık 2010 Çarşamba akşamı Tomtom Fun Aid’de Alt.Caz’ın samimi havasında yeniden sevenleriyle beraber olacak.

 2009 yılında işletmesine başlanan Tomtom Fun Aid İstanbul’da Beyoğlu Tomtom mahallesi, Tosbağa sokak’ta farklı konseptlerde caz ve farklı müzik formlarına canlı performanslarla yer vererek, cazibe eğlence merkezi haline geldi. ‘Fuad’ albümüyle düet performanslar ının gücünü kanıtlayan Erkan Oğur ve Derya Türkcan ikinci albüm çalışmasını da başarıyla gerçekleştirdi. Geleneksel derlemelerin vazgeçilmez olduğu repertuarlarında, kendi bestelerinden ve doğaçlamalardan oluşan nefes kesici bir konser sunacaklar Alt.Caz’da. Tomtom, Galata Kulesi’ne 20 metre kala çok şirin bir Beyoğlu Belediyesi’ne bağlıdır. Tanzimat döneminde batılı şehirleşme anlayışının ilk örneklerini Beyoğlu’ndaki bu mahallelerde gözlemlenmektedir. Batılılaşmanın  başlangıç eşiği sayılan bölge bağlı olduğu rıhtımlar sebebiyle yüzyıllarca önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Dnemin başkentine ve Boğazlara hakimiyeti sebebiyle daima dikkat eken bölge yabancı elçiliklerinde burada oluşmasını sağladı. Zengin ve kültürlü halk bu yörede yaşamaktaydı. 1857 yılında idari reformlarla getirilen nizamnameler kapsamında Beyoğlu, 6.Daire olarak 14 belediye dairesine ayrıldı. 6.Daire’nin anlamı Fransızca kökenli ‘Sixeme Arrondissement’ Paris’te uygulanmaya koyulan ticarete ve Batılı gelişimlere açık bölgelerin aldığı en mamur bölgeler olarak hizmetler gerçekleşmekte idi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.