Erkan Oğur- Bülent Ortaçgil Senfonik Konser’de
9 Eylül 2011 Cuma - 11:10     3.065 kez okundu.    
Erkan Oğur- Bülent Ortaçgil Senfonik Konser’de

Erkan Oğur- Bülent Ortaçgil Senfonik Konser’de

Türk Pop ve Anadolu Rock müziğinin seçkin icracılarından Bülent Ortaçgil 10 Eylül 2011 Cumartesi günü saat 21:00’de Kuruçeşme Arena’da değerli müzisyen, perdesiz bağlamanın mucidi Erkan Oğur’un da konuk olduğu sahnede hayranlarıyla buluşacaklar.

 Senfonik Konser’de 26 kişilik yaylı sazlar grubunun yanı sıra değerli orkestra müzisyenlerinden Gürol Ağırbaş, Baki Duyarlar, Birol Ağırbaş, Barlas Tan Özemek sanatçılara güçlü müzikaliteleriyle eşlik edecekler. Bülent Ortaçgil 1 Mart 1950 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Sanatçının babası askeri tıp doktoru, annesi ise ev hanımıydı. Ailenin üç çocuğundan en büyüğü olan sanatçı, müziğe lise yıllarında başladı. İ.Ü Kimya Fakültesi mezunu olan sanatçı Maarif Koleji yıllarında okul arkadaşı ve değerli müzisyen Mazhar Alanson’la birlikte grup kurarak, müzik yapmaya devam ettiler. İlk gruplarının adı ‘Damlalar’ okul konserlerinin ardından Milliyet gazetesi nin Liseler arası Müzik Yarışması’na katılarak başarısız bir sonuçla ayrıldılar. Orkestralarına yeni güçler katarak, ‘Filozoflar’ ismiyle değiştiren sanatçı lisedeki konserlerinin yanı sıra gazinolarda da program yapmaya başladılar. Lise yıllarında tiyatro oyunculuğu ve atletizm dallarında da başarılı çalışmalar yaptı. Liselerarası tiyatro yarışmasında en iyi yardımcı oyuncu ödülünü aldı. Aynı oyunda başrol oynayan okul arkadaşı, tiyatro sanatçısı Rutkay Aziz en iyi erkek oyuncu ödülüne hak kazandı. İlk albümü ‘Bülent’i 1974 yılında çıkardı. Sanat yaşamı boyunca Ali Kocatepe, Onno Tunç, Atilla Özdemiroğlu, Fikret Kızılok, Erkan Oğur, Ayşegül Aldinç gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.