Eros Ramazotti Konseri İptal
30 Temmuz 2010 Cuma - 11:40     2.048 kez okundu.    
Eros Ramazotti Konseri İptal

Eros Ramazotti Konseri İptal

Dünyaca ünlü İtalyan pop starı Eros Ramazotti’nin ülkemizde gerçekleştireceği konsere ödenek problemleri yüzünden iptal gölgesi düştü.

Birçok müziksever hayranının heyecanla beklediği Ramazotti konseri için bilet alan 40 000 izleyicinin bilet ücretlerinin iadesi de büyük bir sorun olarak organizasyonu gerçekleştirenleri düşündürüyor. İptal gerekçesinde konser alanı olan stadın hazırlıklarının tamamlanmaması ve telif hakları ücretlerinin de sanatçıya ödenmemesi gösteriliyor. Sorunun en kısa zamanda çözülmesi ve sanatçının ülkemize gelerek konserini gerçekleştirerek müzikseverler ve hayranlarının en büyük dileği olarak belirtilmektedir. Eros Luciano Walter Ramazotti 1984 yılında ilk çıkış albümünün ardından başarılı konser, albüm, TV programı, turneler, single çalışmaları ile dünyaca ün yapmıştır. Sanatçı 1963 yılında Roma’da Cinecitta kasabasında doğdu. Çocukluk yıllarında babasının desteğiyle müziğe başlayan Ramazotti ortaokulu bitirdikten sonra konservatuar sınavlarını denemiş ancak başaramamıştır. Bunun üzerine 1981 yılında ülkesinde düzenlenen ‘Yeni Sesler’ şarkı yarışmasında kendi yazdığı şarkıyla finallere kadar yükselmeyi başarmıştır. Yarışmada gösterdiği başarılı performansı yapımcıların plak teklifini de beraberinde getirmiştir. Yoğun ve sancılı bir çalışma döneminin ardından sanatçının ilk başarısı 1984 yılında San Remo Şarkı Yarışması’nda birinciliği getirir. Bu başarının ardından albümün tanıtımı için ilk Avrupa turnesine çıkar. 1985 yılında San Remo Şarkı Yarışması’nda şansını bir kez daha denemek isteyen sanatçı ancak altıncılık ödülüyle yetinmek zorunda kalır. Bu başarısızlıktan yılmayan sanatçı 1986 yılında San Remo Şarkı Yarışması’na katılarak ‘Adresso Tu’ isimli şarkıyla birinciliği elde eder. Şarkıları, albümü, konserleri ve katıldığı Tv programlarıyla değişik ses tınısı ve romantik parçalarıyla kısa zamanda uluslar arası üne kavuşan sanatçı 1994 yılında aralarında Rod Stewart, Elton John, Joe Cocker’un da bulunduğu büyük firma BMG İnternational’le anlaşarak Avrupa Yaz Festivali’ne katılır. Aynı yıl bir kız çocuğu babası olan sanatçı bir çok ünlüyle de başarılı düetler gerçekleştirir. Bu sanatçılar arasında Tina Turner, Pavarotti, Madonna, Joe Cucker, U2, Anastacia’yı sayabiliriz. Sanatçı büyük satışlar gerçekleştiren konserlerinin gelirlerinin önemli bölümünü hayır kurumları na bağışlamaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.