Eros Ramazotti Konseri Temmuz’da
27 Mayıs 2010 Perşembe - 09:53     2.536 kez okundu.    
Eros Ramazotti Konseri Temmuz’da

Eros Ramazotti Konseri Temmuz’da

İtalyan şarkıcı Eros Ramazotti 7 Temmuz 2010 Çarşamba günü saat 21:00’de Kuruçeşme Arena’da hayranlarına konser vermek üzere ülkemize geliyor.

28 Ekim 1963’te İtalya’nın başkenti Roma’da dünyaya gelen sanatçı müziğe babasının teşviğiyle başlar. Liseyi bitirdikten sonra konservatuar sınavlarına giren sanatçı başarısız olur. İlk single’ olan ‘A Un Amico’yu çıkararak yapımcı Renato Brioschi’nin dikkatini çeker. 1984 yılında Alberto Salerno ile birlikte bestelediği ‘Terra Promessa’ isimli şarkısıyla Sanremo Şarkı Yarışması’nda birincilik ödülünü alır. Büyük başarıları ve geniş hayran kitlesiyle ünü tüm Avrupa’ya yayılan Ramazotti’nin albümleri çalıştığı plak şirketi tarafından İspanyolca’ya çevrilerek çoğaltılır. 1985 yılında Sanremo Müzik Festivali ’ne tekrar katılan sanatçı bu kez 6.olarak yarışmasan ayrılır. Ancak bu netice yarışmaya katıldığı ‘Cuori Agitati’ adlı şarkısının tüm Avrupa’da hit olmasını engelleyemez. 1986 yılında ikinci albümünü çıkaran sanatçı üçüncü kez katıldığı Sanremo Müzik Festivali’nde ‘Adesso tu’ adlı şarkısıyla yeniden birincilik ödülüne layık görülür. 1988 yılında çıkardığı ‘Musica e’ adlı albümü kendisinin müzikal anlamda en üst düzeyde bir şarkıcı olduğunun belgesidir adeta. 1990’da çıkardığı beşinci albümü ‘In Ogni Senso’ tanıtımından, konserlerine kadar büyük sükse yaratır. Albümün tanıtımı için Venedik’te yapılan basın toplantısına dünyanın çeşitli ülkelerinden 200 muhabir- gazeteci katılır. Gelen teklif üzerine Amerika’nın en önemli sahnelerinden biri olan Radio City Hall ’de konser veren ilk İtalyan ses sanatçısı olarak dikkati çeker. Dünyaca ünlü bir çok sanatçıyla sahnede düetler gerçekleştiren sanatçı Pavarotti, Madonna, Tina Turner, Joe Cocker, Anastasia gibi önemli isimlerle sahnede bir arada bulunmuştur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.