Evita Müzikali Türkiye’de
3 Şubat 2011 Perşembe - 11:22     3.476 kez okundu.    
Evita Müzikali Türkiye’de

Evita Müzikali Türkiye’de

Günümüze kadar yazılmış müzikallerin en muhteşem şarkı sözleri ve sahne müziklerine sahip Tim Rice ve Andrew Lloyd Webber’in yeniden izlenmeye değer müzikali ‘Evita’ 12- 24 Nisan 2011 tarihleri arasında BKM organizasyonunda sergilenecek.

 Yönetmenliğini Bob Tomson ve Bill Kenwright’ın, koreografisini Bill Deamer’ın, müzikal direktörlüğünü ise David Steadman’in yaptığı müzikal İstanbul Kongre Merkezi’nde gösterilecek. Gerçek adı Maria Eva Duarte de Peron 7 Mayıs 1919- 26 Temmuz 1952 yılları arasında yaşamış Arjantin Devlet Başkanı Juan Domingo Peron’un ikinci eşidir. Arjantin halkının çok sevdiği Evita, Arjantin’in Los Toldos kentinde beş çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. Çok küçük yaşta babasını kaybeden Evita, aktrist olmak için 14 yaşında Buenos Aires’e gelerek radyoevlerinde çalışmaya başlar. Radyo ve tiyatrolarda küçük rollerde sahne alan Evita, 1944 yılında henüz genç bir subay olan Juan Domingo Peron’la tanışır. Tanışmalarından bir yıl önce askeri darbede görev alarak siyasete giren genç subay ülkenin Çalışma Bakanlığı ’na atanır. Arjantin’in ‘emekçi babası’ olarak tanınan Peron, dar gelirli işçilerin durumlarını düzeltmek ve haklarını savunmak için eşi Evita Peron’la çalışır. Evita kocasının Başbakan seçilmesinin ardından aktif olarak siyasete girmese de halkla iç içe bir yaşam sürer, onların sıkıntılarına çare bulur. Fakir çocuklara ve hastalara ilaç ve yiyecek yardımında bulunur. Evita Peron 33 yaşında yakalandığı kanser hastalığı sebebiyle 1952 yılında vefat eder. Arjantin halkının çok sevdiği Evita Peron’un hayatını anlatan müzikal ve eserin en sevilen şarkısı ‘Don’t cry form e Argentina’ filmlere de konu olarak, Evita Peron’u ölümsüzleştirir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.