Faces ‘2011
6 Haziran 2010 Pazar - 09:48     3.070 kez okundu.    
Faces ‘2011

Faces ‘2011

İngilizlerin 1979’lu yıllarda dünya müzik listelerini sallamış grubu Faces Ağustos 2010’daki açılış konseriyle beraber Ocak 2011’de dünya turnesine başlayarak küllerinden yeniden doğuyor.

Grup üyeleri efsanevi Rod Stewart’ın yerine Simpley Red grubunun solisti Mick Hucknall, Guns N’Roses grubunun gitaristi Slash, Rolling Stones grubunun eski gitaristi Ronnie Wood ve baterist Kenny Jones bir araya geldiler. Faces grubunun basın açıklamasında aralarında efsanevi Rod Stewart’ı da görmeyi çok arzuladıklarını ancak yoğun konser programları nedeniyle gruba nefes veremeyeceğini üzüntüyle bildirdiler. Rod Stewart gerçek adıyla Roderick David Stewart 10 Ocak 1945 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. İngilizlerin dünyaca tanınmış pop-rock ve blues krallarından biri olan sanatçı 50 yılı aşkın müzik yaşamı boyunca tüm dünyada konserler vererek, yüzlerce albüme başarılı imzalar attı. Zirveye ilk grubu ‘The Jeff Beck Group’la ulaştı. Solo çalışmalarındaki başarısını 1969 yılında ‘An Old Raincoat Won’t Ever Let You Down’la yakaladı. Simpley Red, Guns N’Roses, Rolling Stones gibi efsane rock grupları nın eski elemanlarının bir araya gelerek yeniden kurduğu Faces grubu müzik dünyasına hızlı ve enerjik bir giriş yaptı. Genç rock sanatçılarının dahi tahtını sallandıracak enerji ve hızda olduklarını da belirttiler. Ronnie Wood, 1975 yılında Rolling Stones grubunun gitarcısı Mick Taylor’ın solo albüm yapmak üzere gruptan ayrılması üzerine efsane gruba dahil oldu. Rolling Stones grubu 1960 yılı sonlarında dünyanın en iyi rock grubu kabul edildi. Kurucuları Mick Jagger ve Keith Richards daha sonra aralarına piyanist Ian Stewart ve gitarist Brian Jones’i de alarak yollarına hızla devam etti. Kurulduğu tarihten 2000’li yıllara kadar dünya gençliğini rock and roll müziğinin fanatiği haline getiren grup 2005 yılına kadar single ve albümler çıkardı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.