Faithless Temmuz’da İstanbul’da
5 Haziran 2010 Cumartesi - 10:32     2.114 kez okundu.    
Faithless Temmuz’da İstanbul’da

Faithless Temmuz’da İstanbul’da

Dünyaca tanınmış İngilizler’in önemli müzik ve dans topluluğu Faithless son albümleri ‘The Dance’in tanıtım turnesi kapsamında 17 Temmuz 2010 Cumartesi Maçka Küçükçiftlik Parkı ’nda muhteşem şovlarıyla Türk hayranlarının huzurunda olacak.

Gecenin açılış şovunu dans müziğinin tanınmış isimlerinden Bedük DJ Tutan’la birlikte gerçekleştirecek. ‘My Salvation’ isimli ilk hit single’ını 1995 yılında çıkaran grup bir anda dünya çapında tanındı. Birbuçuk yıl içerisinde dünya turnesi kapsamında 25 ülkede konserler vererek hayran kitlesini arttırdı. Montreux Caz Festivali’ndeki muhteşem performansları müzik eleştirmenleri tarafından tam notla değerlendirildi. Güney Afrika’da 20000 izleyici kitlesine ulaşarak ‘En İyi Uluslar arası Dans Topluluğu’ ödülüne hak kazandılar. Faithless grubu nun önemli elemanlarından Rollo ve Sister yenilikçi ve ilerici müzikleri ve prodüksiyonlarıyla bugüne kadar gerçekten görülmeye değer çalışmalar gerçekleştirdiler. Önemli çalışmalarından biri olan ‘Revence’ yılın albümü seçilirken, Belçika Kralı ’nın oğlu dahi grubunu fanatiği olduğunu açıkladı. Rollo ve Sister dışında Maxi, Jamie Catto, Rollo, Dave Randall’ın yüksek ekip ruhuyla bütünleşerek başarıdan başarıya koşmalarını sağlayan mihenk taşlarıdır. Her ne kadar yenilikçi ve sıra dışı albümler olsalarda insanları yaşamla bütünleştiren sıradan ama mütevazı ve mazbut ana temaları (aile, ev yaşamı, kişisel ilişkiler) kullanarak seyircinin pozitif ilgisiyle karşılaşmışlardır. Grubun şarkı sözleri yazarı olarak görev yapam Maxi Jazz bir Budist olarak iç dünyasının zenginliklerini ve derinliklerini şarkılara yansıtarak çağdaş müziğin en seçkin ve en nadide şairlerinden biri olarak kabul ediliyor. Grubun konuk solisti ve aynı zamanda Rollo’nun kızkardeşi olan Dido’da başarılı performansıyla hayran kitlesinin ilgi ve takdirini kazandı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.