Fatih Erkoç’la Senfonik Keyif
25 Aralık 2009 Cuma - 10:36     4.356 kez okundu.    
Fatih Erkoç’la Senfonik Keyif

Fatih Erkoç’la Senfonik Keyif

Klasik Türk , Klasik Batı ve Caz müziğine hakimiyeti, saksafon, trombon, bas gitar ve ud enstrümanlarını virtüoz kıvamında icra eden dinlemekten izlemekten haz aldığımız bir müzik adamı Fatih Erkoç.

1953’te Bursa’da dünyaya gelen sanatçı aile boyu müzisyen. Babası ud sanatçısı Hasan Erkoç, sanatçıyı henüz 3 yaşındayken keman’la tanıştırır. İlkokulu bitiren Erkoç doğruca İstanbul Belediye Konservatuarı ’nın yolunu tutar. 19 yaşında henüz konservatuarı bitirmeden büyük yeteneği göze çarpar ve dönemin önemli orkestralarından İstanbul Gelişim Orkestrası ’nda çalmaya başlar. Konservatuarda 7 yıl kontrbas, piyano ve trombon eğitimini aldıktan sonra İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda görev alır. 1971 yılında ilk albümünü çıkaran sanatçı ardından 11 yıl Norveç’te ikamet etmek üzere ülkeden ayrılır. 1986 yılında ülkesine ve müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan sanatçı ardı ardına çıkardığı albümlerle kısa zamanda müzikseverlerin hayranlığını toplar. Müziği ve yumuşacık kişiliğiyle kalbimizi kazanan değerli sanatçıyı 27 Aralık Pazar günü Kanyon’da Senfoni Orkestrası eşliğinde izleyeceğiz. Saat 18:00- 20:00 arası caz standartlarından, müzikal şarkılarla dolu hoş bir seda ile nostalji yaşayacağız. Yüzümüzde tatlı bir tebessüm 2009 yılını Fatih Erkoç’la bir kez daha uğurlayacağız.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.