Fatih Erkoç & Kerem Görsev’le Caz Ziyafeti
25 Ocak 2011 Salı - 11:51     3.730 kez okundu.    
Fatih Erkoç & Kerem Görsev’le Caz Ziyafeti

Fatih Erkoç & Kerem Görsev’le Caz Ziyafeti

Türk Caz’ının önemli müzik adamlarından iki başarılı sanatçı Fatih Erkoç ve Kerem Görsev caz standartlarından oluşan repertuarın canlı performanslarla yeraldığı albümlerini titiz bir çalışmanın sonucunda tamamladılar.

 İki ünlü sanatçı çalışmalarını bir konserle perçinlemek için 10 Şubat 2011 Perşembe günü saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir araya gelecekler. Sanatçı Fatih Erkoç 7 Nisan 1953’te Bursa’da dünyaya geldi. Müzikle tanışması ud sanatçısı babası olduğundan Hasan Erkoç tarafından kendisine üç yaşındayken hediye aldığı kemanla oldu. 1965 yılında ilkokulu bitiren sanatçı İstanbul Belediye Konservatuarı’na girdi. Yedi yıl süren eğitimi boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitimi alan sanatçı  önce dönemin en önemli orkestralarından İstanbul Gelişim Orkestrası, sonra da İstanbul Senfoni Orkestrası’nda görev aldı. Uzun yıllar Norveç’te yaşayan sanatçı yaptığı albümler, tv programları ve konserlerle müzikseverlerin gönlüne taht kurdu. Kerem Görsev 28 Haziran 1961’de İstanbul’da dünyaya geldi. 1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’na giren sanatçı daha sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda eğitimine devam etti. Konservatur eğitimi sırasında başlayan caz tutkusu gittiği klüp ve konserlerde birçok önemli caz müzisyeni ile çalışma fırsatını yarattı. İlk caz bestesi denemelerine 1990 yılında başlayan Görsev, ilk caz albümünü de 1994 yılında çıkardı. 1999 yılında Saint Petersburg Filarmoni Orkestrasıyla bestelerinden oluşan repertuarla unutulmaz bir konser verdi. Bestelerin orkestraya düzenlemelerini caz gitaristi ve önemli caz ustası Kamil Özler gerçekleştirdi.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.