Fatih Erkoç- Kerem Görsev Bu Akşam Cadde’de
3 Ekim 2012 Çarşamba - 10:06     2.279 kez okundu.    
Fatih Erkoç- Kerem Görsev Bu Akşam Cadde’de

Fatih Erkoç- Kerem Görsev Bu Akşam Cadde’de

Sevilen caz standartlarının yer aldığı, caz severlerin büyük ilgiyle ve beğeniyle karşılayacakları DVD ve CD çalışmalarını tamamlayan Fatih Erkoç ve Kerem Görsev 3 Ekim 2012 Çarşamba akşam 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahne alacaklar.

Müzik hayatları boyunca tek başına çok önemli çalışmalara imza atan, bugün ikili olarak, güç ve birikimlerini birleştiren iki virtüözün sahnesi izlenmeye değer.  Fatih Erkoç, birden fazla müzik aletini sihirli dokunuşları yla adeta konuşturan ve her biri derin bilgi gerektiren müzik tarzlarında çok başarılı olmuş müzikseverlerin gönlüne taht kurmuş bir sanatçıdır. Kerem Görsev, klasik ve caz piyanoda yıllar önce yaptığı başarılı çıkışıyla, besteleriyle virtüozitesini seyircisine kanıtlamış, dünyaca tanınmış bir piyanisttir. İstanbul Devlet Konservatuarı’nın keman, viyola ve piyano bölümü mezunu olan Kerem Görsev, askerlikten sonra ilk profesyonel çalışmalara dans müziği orkestralarında ve caz barlarda başladı. TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik- Caz Orkestrası’nda görev yapan sanatçı, aynı yıllarda beste ve albüm çalışmalarına ağırlık verdi. Amerikan caz standartları ve Broadway film müziklerinin yer aldığı albümün geliriyle kendi adına açtığı caz kulübünde ekolünü sürdürdü. Beste ve albüm çalışmalarıyla başarılarını yurtdışına taşıyan sanatçı, Saint Petersburg Filarmoni Orkestrası’yla ‘November in St.Petersburg’ albümünü çıkardı. Fatih Erkoç, müziğe 3 yaşında iken ud sanatçısı olan babasının hediye ettiği kemanla başladı. İlkokulu bitirmesinin hemen ardından İstanbul Belediye Konservatuarı’na girdi. Trombon, kontrbas ve piyano eğitimini 7 yılda tamamladıktan sonra o yıllarda Türkiye’nin en ünlü caz ve pop orkestrası İstanbul Gelişim’de çalışmaya başladı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda kısa dönem trombon çalan sanatçı, 11 yıl Norveç’te yaşamını sürdürdü. Türkiye’deki müzik çalışmalarına uzun bir aradan sonra hızlı bir dönüş yapan ve çıkardığı albümlerle şöhrete kavuşan sanatçı, eğitimin önemini hiçbir zaman unutmadı. Yarım kalan konservatuar eğitimini bu dönemde tamamlayan sanatçı, TRT’deki görevine de geri dönmüş ve Eurovision Şarkı yarışması’nda da ülkemizi temsil etmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.