Fatih Erkoç & Kerem Görsev Ortak Albümde
30 Eylül 2011 Cuma - 11:24     2.590 kez okundu.    
Fatih Erkoç & Kerem Görsev Ortak Albümde

Fatih Erkoç & Kerem Görsev Ortak Albümde

Hayranlarının büyük ilgiyle takip ettiği cazın ustaları Fatih Erkoç ve Kerem Görsev ortak çalışmalarının ürünü olan albümlerini DVD ve CD halinde tamamladılar.

Sanatçılar sevilen caz standartlarının yer aldığı albümleri çıktıktan sonra canlı performanslarla yine birlikte yollarına devam edecekler. 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kerem Görsev, henüz 6 yaşındayken İstanbul Belediye Konservatuarı’nda müzik eğitimine başladı. 1972 yılından itibaren İstanbul Devlet Konservatuarı’nda eğitimini sürdüren sanatçı, caz tutkusuyla yoluna devam ederek konservatuar yıllarından itibaren çeşitli caz klüplerinde çaldı. Türk müzisyenlerin yanı sıra yabancı müzisyenlerle de çalışan Görsev, Doris Troy, Ed Howard, Vinnie Night, Steve Kirby, Russell Gunn, Harvey Thompson, Clifford Jarvis, Allan Haris ve Elvin Jones Jazz Machine gibi sanatçı ve gruplarla çalıştı. 1990 yılında beste denemelerine başlayan Görsev, 1994 yılında ‘Hands and Lips’i çıkardı. Ardından birbirini takip eden başarılı beş albüm sonrası 1999 yılında St.Petersburg’a giderek, şehrin filarmoni orkestrası ile bestelerini ‘November in St.Petersburg’ albümünde topladı. 2001 yılında yedinci albümü ‘Warm Autumn’u ve dokuzuncu albümü ‘Meeting Point’i New York’taki stüdyolarda kaydetti. Yurtiçi konserleri nin yanı sıra yurtdışında da konserler gerçekleştiren sanatçı, Kopenhag, Bakü, Stuttgart, Muenster, İslamabad gibi ülkelerde üniversitelerde ve festivallerde çaldı. Sanatçı Fatih Erkoç 1953 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Ud sanatçısı babası tarafından henüz üç yaşındayken keman eğitimine başlayan Erkoç, 1965 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’na girerek yedi yıl trombon, kontrbas ve piyano eğitimi aldı. Dönemin önemli pop- caz orkestralarından İstanbul Gelişim’de, kısa dönem İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda ve TRT Caz Orkestrası’nda çalıştı. 1986 ve 1989 yıllarında iki kez Altın Güvercin Şarkı Yarışması’nda birincilik aldı.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.