Ferhat Göçer- Sunay Akın Buluşması
21 Eylül 2011 Çarşamba - 09:38     2.533 kez okundu.    
Ferhat Göçer- Sunay Akın Buluşması

Ferhat Göçer- Sunay Akın Buluşması

Opera kokan tatlı tenor sesiyle, romantik popüler müziğin sevilen yorumcularından Ferhat Göçer ve edebiyat dünyasının olduğu kadar, anı, fikir ve duygu dolu yorumlarını bilgi birikimleriyle bezeyerek zenginleştiren usta Sunay Akın 24 Eylül 2011 saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde yine duygu dolu saatler yaşatacaklar hayranlarına.

 Asıl adı Şükrü Sunay Akın, 12 Eylül 1962’de Trabzon ilinin Maçka ilçesinde dünyaya geldi. Haydarpaşa Lisesi’nde ortaöğrenimini bitiren sanatçı, İ.Ü Fizik- Coğrafya bölümünü bitirdi. Henüz 9 yaşında iken aşık olduğu kıza şiirler yazarak başlayan sanatçı, 1989 yılından itibaren yayın hayatına atılarak şiir dergileri çıkardı. Anlık yükselen duygulara dayalı şiirler yazan Sunay Akın, konuşmasındaki yumuşak tonu ile ince yergilerle, dil oyunlarıyla alaycı ve hicvedici yazı ve konuşmalar gerçekleştirmektedir. Çocukluk yılları ve hüzün bağlantılı yazı ve konuşmaları da şairin hassasiyetini bir kez daha gözler önüne sermektedir. TV çalışmalarına da başarıyla yer veren sanatçı en son ATV’de Pazar sabah kuşağında yayınlanan ‘Yaşamdan Dakikalar’ programında Haşmet Babaoğlu ve Hıncal Uluç’la başarılı bir program gerçekleştirmiştir. Ses sanatçısı ve aynı zamanda doktor olan Ferhat Göçer, 11 Mayıs 1970 yılında Urfa’nın Birecik ilçesinde dünyaya geldi. İ.Ü Tıp Fakültesini ve Devlet Konservatuarı Şan bölümünü başarıyla bitiren sanatçı hem tıp mesleğini, hem de ses sanatçılığını başarıyla yürütmekte ve sevilen şarkılarıyla hayranlarını mest etmektedir. Halen Haydarpaşa Numune Hastahanesi’nde Genel Cerrah olarak çalışan sanatçı müzikteki hedefinin Türk Müziğini, klasik Batı formuyla birleştirerek, dünyaya tanıtmak olduğunu belirtmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.