Festival gibisin!
15 Ekim 2009 Perşembe - 14:37     3.149 kez okundu.    
Festival gibisin!

festival gibisin, katılmak istiyorum!

Bu şarkı sözlerini anımsarsınız, Kenan Doğulu nun ne sevimli parçasıdır değil mi? Önlerden yer tuttum diye de devam eder, sevgilisine övgü yağdırırken. Ama bizim haberimiz gerçek bir aşk festivali, yani Caz aşkının Akbank hesaplarında faizlenmesi. İşin şakası bir yana 15 Ekim’den, 25 Ekim’e kadar cazı en güzel icra eden üstatlardan Akbank Caz Festivali vasıtasıyla yatırım yapacağız kulaklarımıza.

Festivale 15 Ekim’de saat 20:30 sıralarında 19.Akbank Caz Festivali açılışını yapmak üzere önemli caz piyanistlerinden Vassilis Tsabropoulos konuk oluyor. Aynı gün açılış 3 ayrı yerde seyrini tamamlayacak. 21:00’ de Fahir Atakoğlu The Seed’de, 21.30’da Bik Bent Braam Babylon’da ‘Extremen’ projesiyle caz severlerin karşısına çıkacak.
Festivalin ikinci günü olan 16 Ekim’de muhteşem mekan Aya İrini de Norveçli caz gitaristi Terje Rypdal Kuzey Avrupa cazının en seçkin örneklerinden keyfine doyumsuz bir konser verecek. Konserde enstrümanların farklı karakterlerinin, caz armonisi içinde etkileyici biçimde dinleyenlerin ruhuna zerk oluşuna tanıklık edilecek. Ünlü trompetçimiz İmer Demirer 17 Ekim 2009 da Babylon’da festival kapsamında sevenleriyle buluşacak. O’nu 18 Ekim Pazar gününde aynı yer ve aynı saatte Burçin Büke Quartet takip edecek. Asitane’de festivalin 18 ve 25 Ekim Pazar günlerinde, saat 11:30 da ‘Caz’lı Brunch’ yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu keyifli, şık ve enfes ziyafeti kaçırmayacağınızı umuyoruz. EVO Trio Grubu Caz’lı Brunch’ın rengi olacak. Akbank 19.Caz Festivali’nin ‘şehrin caz hali’ sloganına uygun olarak caz dolu, keyifli nice festivallere sahne olmasını diliyoruz.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.