Feyza Eren
3 Aralık 2009 Perşembe - 20:04     4.689 kez okundu.    
Feyza Eren

Amerika’da doğan sanatçı müzikle çocukluk yıllarında tanıştı. İlköğrenim yıllarından başlayarak 8 yıl Klasik Batı müziği Keman eğitimi gördü.

Amerika’da doğan sanatçı müzikle çocukluk yıllarında tanıştı. İlköğrenim yıllarından başlayarak 8 yıl Klasik Batı müziği Keman eğitimi gördü. Aynı zamanda Basın-Yayın TV- Radyo bölümünü bitirdi. Amerika’da müzikallerde ve tiyatrolarda oyunculuk yaptı ve korolarında çalıştı. 13 yıldır İstanbul’da yaşayan Eren sahne ve konser çalışmalarına önemli Türk ve yabancı müzisyenler ile devam etti. Akbank, Bodrum, Ortaköy, Denizli, İzmir, Afyon, Ankara’da düzenlenen caz festivalleri ne katıldı. Fransa’da Val de Jazz festivalinde, Paris’te Lionel Hampton Jazz kulübünde Ricky Ford orkestrası eşliğinde şarkı söyledi. 2000 yılında cazın duayenlerinden Emin Fındıkoğlu’nun şefliğinde ülkemizin yetiştirdiği ünlü caz müzisyenlerinin oluşturduğu orkestrada solistlik yaptı. ‘I’m New’ adlı solo albümünü çıkaran sanatçı 2009 Mart ayında Nardis Genç caz vokal yarışmasında jüri üyesi olarak görev aldı. Feyza Eren 1996- 2000 yılları arasında Ezgi’nin Günlüğü grubunda albüm ve konser çalışmalarında da bulunmuştur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.