FIFA Dünya Kupası 2010 Açılış Konseri
8 Kasım 2009 Pazar - 13:52     2.570 kez okundu.    
FIFA Dünya Kupası 2010 Açılış Konseri

FIFA Dünya Kupası 2010 Açılış Konseri
Dünyanın adaletsiz maddi gelir ve kaynak dağılımı ile bulunduğu coğrafya nedeniyle en şanssız bölgesi olan kıtlık, açlık ve AIDS’le mücadele eden

Güney Afrika 2010 yazında tüm dünyanın heyecan içerisinde beklediği büyük organizasyona evsahipliği yapacak. Bu fırsatla beraber ülkede büyük hazırlıklar var. Yeni yapılan yollar, inşa edilen büyük otel zincirleri, toplu taşıma sistemleri ve akın akın gelecek ziyaretçilerin diğer tüm ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklar var. Bölgeye yatırım günden güne artıyor. Bir ay sürecek 19.kupa finaline biletler çoktan satışa çıkarıldı. Şu ana kadar tam 630.000 fanatik futbol izleyicisinin 11 Haziran – 11 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek muhteşem organizasyona biletlarini alarak yol hazırlıklarını yaptıkları bildirildi. İspanya, İtalya ve İngiltere konuk listesinin baş ülkeleri arasında yer alıyor. Şu an 3,8 milyar dolarlık bir yapılanmanın oluştuğu ve halen 1,9 milyar dolar yatırımın projelerin gerçekleşmesi için yapıldığı belirtilmekte olup uzun zamandan beri yardım eli uzatılması beklenen Güney Afrika’ya tüm dünyanın bu final projesiyle gönül borcunu ödediği söylenmektedir. Belki de filmlere konu olacak ilginç bir maceranın ziyaretçilerini beklediği Güney Afrika’da güvenlik önlemleri için de teknik ekipmanlara büyük yatırımlar yapıldı. Futbolseverler bu macera dolu yolculukta Güney Afrika’da nasıl hayatta kalacakları yolunda önemli bilgiler topluyorlar. Şüphesiz dünyanın en büyük organizasyonunda futbol un yaratacağı heyecanı müziğin coşkusu kucaklayacak. Live Earth ve Live 8 gibi büyük organizasyonların yaratıcısı Kevin Wall, Fifa Dünya Kupası’nın muhteşem açılışını gerçekleştirecek. Afrikalı müzik gruplarının çoğunluğu oluşturacağı açılış programına katılacak ünlü müzik grupları nın adları sır gibi saklanıyor. Başta Bono ve Spice Girls gibi ünlü isimlerin açılışta sahne alacağı dedikoduları Wall’u sinirlendiriyor. Wall’un yaptığı açıklamada konserlerden elde edilen gelirle birçok sağlık, eğitim ve futbol merkezleri kurulacağını açıkladı. En ucuz biletin 20 dolardan, en pahallısının ise 900 dolardan satıldığı belirtilen finalin yapıldığı Güney Afrika’ya 2 milyon kişinin izlemeye geleceği belirtiliyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.