Filarmoni Orkestrası Şefi Cem Yılmaz
3 Mart 2011 Perşembe - 10:51     2.622 kez okundu.    
Filarmoni Orkestrası Şefi Cem Yılmaz

Filarmoni Orkestrası Şefi Cem Yılmaz

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası genç yeteneklere yurtdışında burs imkanı sağlamak için ‘Borusan Özel Konserleri’ ile ikinci kez orkestra şefi olarak sanatçı Cem Yılmaz’ı ağırlıyor.

 Geçtiğimiz yıl başarılı ve renkli kişiliğiyle orkestra şefliğinde unutulmayan sanatçı bu yıl da 10 Mart 2011 Perşembe akşamı saat 20:00’de Lütfi Kırdar Uluslar arası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sevenleriyle bir araya gelecek. Sanatçı ilk kez 9 Şubat 2010’da gerçekleştirdiği BİFO konuk şef programında 1750 kişiye gösterisini sunmuş ve vakıfa eğitim için 277 bin TL toplamıştı. Ondan önceki yıllarda da orkestrayı önemli işadamlarından Bülent Eczacıbaşı, Rahmi Koç ve Borusan Kocabıyık Vakfı Başkanı Ahmet Kocabıyık başarıyla yönetti. Borusan firmasının kurucusu Asım Kocabıyık’ın Türkiye’nin kalkınmasında öncülük etmek, çağdaş ülkelerin seviyesine ulaşması adına kültür ve sanat hizmetlerini yaymak amacıyla kurduğu Borusan Kocabıyık Vakfı 1992 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Vakfın İstanbul’da yaptırdığı bir Anadolu Teknik Lisesi, ilköğretimokulu, öğretmenevi, Kocaeli’nde iki öğrenci yurdu ve Meslek Yüksek Okulu, Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Meslek Yüksekokulu ve Hukuk Fakültesi Eğitim Birimi ile Dekanlık binası bulunmaktadır. Vakıf, diğer okullara destek amacıyla bakım, onarım, laboratuar yapımı, kütüphanelere kitap desteği, fotokopi, bilgisayar gibi teknik yardımlarda bulunmuştur. Bu okulların arasında İstanbul Lisesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Üniversitesi gibi önemli okulların iç ve dış yapılanma projelerine de destek sağlamışlardır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.