Florida Rüzgarları Yellowcard’la Babylon’da Esecek
3 Şubat 2013 Pazar - 11:40     1.906 kez okundu.    
Florida Rüzgarları Yellowcard’la Babylon’da Esecek

Florida Rüzgarları Yellowcard’la Babylon’da Esecek

Alternatif Rock ve Pop- Punk müziklerinin efsanevi temsilcisi Yellowcard grubu 6 ve 7 Şubat 2013 Çarşamba ve Perşembe günü Babylon’da müzk severlerle bir arada olacak.

Dillerden düşmeyen Ocean Avenue, Only One, Way Away, Light Up the Sky, For You and Denial, Lights and Sounds şarkılarıyla tüm dünyanın hayranlığını kazanan Yellowcard ülkemizde ilk kez konser gerçekleştirecek. Florida, Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan ABD’ye bağlı bir eyalettir. Başkenti Tallahassee olan Florida eyaleti nin en kalabalık şehirleri Miami, Tampa, Jacksonville ve Orlando’dur. Ay’a ilk insanı 1969 yılında Apollo 11’le uzaya fırlatan Cape Canaveral üssü  Florida eyaletinde bulunmaktadır. Astronotlar Neil Armstrong ve Buzz Aldrin 20 Temmuz 1969 tarihinde Apollo 11’le Ay’a ayak basan ilk insan lar olarak tarihe geçmişlerdir. Görevin 3.üyesi Michael Collins Ay’a inmeden, Ay’ın yörüngesinde iki astronotu dünyaya geri götürmek için araçta beklemiş, fırlatıldıktan 8 gün sonra görevlerini başarıyla bitirerek Florida’ya geri dönmüşlerdir. 16 Temmuz’da Florida’nın Merrit Island kasabasında kurulmuş Kennedy Uzay Merkezi’nden Ay’a yollanan Apollo 11, NASA’nın 5.nci insanlı uzay yolculuğudur. Daha önce yapılan uçuşlar Ay ve Dünya yörüngesinde Ay’a iniş çalışma ve araştırmaları için yapılmıştır. Bir roket tarafından uzaya fırlatılan Apollo 11 üç bölümden oluşmaktadır. Üç astronot ve yaşamlarını kapsül içinde sürdürmelerini sağlayan ilaç, gıda, su gibi erzakların bulunduğu Komuta modülü adı verilen bölüm, motor aksamı ve yakıtın bulunduğu Hizmet Modülü ve Ay Modülü’dür. 23,5 saat boyunca Ay’ın dünya tarafına bakan ‘Sessizlik Denizi’ bölgesine inen astronotlar insanlık adına çok önemli bir görevi başarıyla tamamlamış oldular. Ay yolculuğunun komutanı Neil Armstrong, 2012 yılında 82 yaşında haya veda etti. Ohio’lu Neil Armstrong, adını altın harflerle dünya tarihine yazdıracak kaderini Purdue Üniversitesi’nde Uzay ve Havacılık Mühendisliği okuyarak çizdi. Ay’ ilk adım atan ve Ay’daki ‘çizme izi’nin sahibi 82 yaşındaki Buzz Aldrin, Askeri Akademi’deki eğitimini tamamladıktan sonra Massachusettes Teknoloji Enstitüsü’nde masterını yaptı. NASA’nın uzay adamı olarak kadrosuna seçtiği Buzz Aldrin ilk olarak 1966 yılında uzaya giderek, dört gün boyunca 3 uzay yürüyüşü gerçekleştirdi. NASA ve ordu görevlerini bıraktıktan sonra özel sektörde teknik danışmanlık yaparak, yaşamına devam etti. Ay’da bulunan bir kratere ve bir göktaşına ‘Buzz Aldrin’ adı verilmiştir. 82 yaşındaki üçüncü uzay adamı Michael Collins, Apollo 11’in uçuş pilotudur. İki uzay uçuşunda başarılı şekilde modülleri birbirinden ayıran ve Ay yörüngesinde günlerce uçuş yapan Collins, uzay modüllerinin kenetlenmesi ve ayrılması konusunda teknik kapsama sahip bir kitap yazmıştır. NASA’daki görevini emekli olarak tamamlayan Collins, özel ve kamu kuruluşlarında danışmanlık yaptıktan sonra kendi şirketini kurmuştur.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.