Fransız Şansonlarından Caz Şarkılarına
24 Kasım 2010 Çarşamba - 13:35     2.502 kez okundu.    
Fransız Şansonlarından Caz Şarkılarına

Fransız Şansonlarından Caz Şarkılarına

İKSV Salon’da caz şarkılarını zarif tarzıyla ve Fransız şansonları nın tadında icra eden Stacey Kent 24 Kasım 2010 Çarşamba akşam 21:30’da bir konser verecek.

 Solist Stacey Kent, 2001 Britanya Caz ödüllerinde ve 2002’de BBC Caz ödülleri nde birinci seçildi. 2009 Grammy ödüllerine aday gösterilen şarkıcının, 2007 yılında çıkardığı albümdeki başarısı kendisine altın plak kazandırdı. Fransa Cumhuriyeti Batı Avrupa toprakları üzerinde yer almakta olup, deniz aşırı ülkelerde de toprakları bulunmaktadır. Fransa’nın güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Manş ve Kuzey denizi, doğusunda Ren Nehri, batısında ise Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Üniter bir devlet olan Fransa’da yarı başkanlık sistemi uygulanmaktadır. İnsan ve Yurttaşlık Hakları Bildirisi’nde açıklanan maddelerle ülkenin ilke ve ülküleri belirlenmiştir. Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında gelen Fransa, Avrupa kıtasında Belçika, Almanya, Lüksemburg, İtalya, Monako, İspanya ve Andorra’ya komşu olmaktadır. Ülke 17.yüzyılda uluslar arası ilişkilerde önde olmuş, 18.ve 19.yüzyıllarde ise sömürgelerini kurarak büyük b,ir imparatorluk haline gelmiştir. İleri ekonomiye sahip olan Fransa, Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerinden olup, Birleşmiş Milletler’in, G8 Zirvelerinin ve Nato’nun da kurucu ve katılımcılarındandır. Fransa, ‘Frank’ların Yurdu’ anlamına gelmektedir. Germencede mırak, kargı anlamına gelen sözcük Fransızların para birimi olarakta kullanılmaktadır. Krallık sistemi 1789’da Fransız İhtilali ile sona eren ve tarihe damgasını vuran önemli olaylardandır. Fransa 31840 kilometrelik demiryolu ağıyla Batı Avrupa’nın en gelişmiş ulaşım sistemini uygulayan ülkeleri arasındadır. Ülkede 478 adet havalimanı bulunmakta olup, en önemli ve en işlek havalimanı Charles De Gaulle Uluslar arası Hava Limanıdır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.