Garanti Caz Yeşili’nde Caz Vokalist Alice Russell Konseri
14 Kasım 2013 Perşembe - 11:27     2.033 kez okundu.    
Garanti Caz Yeşili’nde Caz Vokalist Alice Russell Konseri

Garanti Caz Yeşili’nde Caz Vokalist Alice Russell Konseri

Caz, funk, soul müziğinin prensesi İngiliz caz vokalist Alice Russell, 15 Kasım 2013 Cumartesi saat 23:30’da Babylon’da caz severlerle bir arada olacak.

Rolling Stones, New York Times, MOJO gibi prestijli müzik dergileri ve gazeteleri tarafından övgülerle anlatılan Alice Russell, idolleri Aretha Franklin, Jill Scott, Stewie Wonder, Eva Cassidy, Chaka Khan gibi ünlü isimlerin izinde yürümeye devam etmektedir. The Quantic Soul Orchestra ile vokalist olarak çalışmaya başladığında yıldızı parlayan genç şarkıcı gerek stüdyoda, gerekse sahnedeki canlı performanslar ında kendine özgü güçlü, saf şan teknikleri yle çarpıcı sound’lar ortaya çıkarmaktadır. Şubat’ 2013’te albümü ‘To Dust’ı çıkaran Alice Russell dinleyenlerini çok geniş bir repertuarla zamanı olmayan bir düzlemde  yolculuğa çıkarıyor. İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biridir. Büyük Britanya adasında ve Avrupa’nın batısında yer alan ülkenin halklarına ‘ingiliz’ denmektedir. İngiltere (England) ismi 5.yüzyılda adayı işgal eden Angluslardan gelmektedir. Fransızcada Angleterre, İtalyancada İnglaterra olarak kullanılmaktadır. Terra (terre) toprak parçası anlamına gelmektedir. İngiltere, siyasi bir oluşum ya da bir hükümet adı değildir. Büyük Britanya, Birleşik Krallık olarak resmi adla tanınan İngiltere’de Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya gibi yerel hükümetler bulunmaktadır. Avrupa Kıtasına yakın olan İngiltere, Fransa’dan Manş deniziyle ayrılmaktadır. Manş Tüneli, İngiltere’yi Avrupa’ya bağlamakta olup, kanalın tam ortasında Fransa- İngiltere sınırı yer almaktadır. Ülkeyi kuzeyden güneye ikiye bölen Pennie Dağları fazla yüksek değildir. Bataklık bölgeler kurutularak tarıma elverişli hale getirilmiştir. Londra, Manchester, Liverpool, Birmingham, Leeds, New Castle, Bristol, Leicester, Nottingham, Sheffield gibi kentler nüfusu ve ekonomik faaliyetleri nedeniyle önem taşımaktadırlar. Ülkenin en büyük doğal limanı güney kıyısında yer alan Poole Limanı’dır. Avustralya kıtasındaki Sydney doğal limanından sonra, Poole limanı dünyanın en büyük ikinci doğal limanıdır. İngiltere’ye ilk yerleşen topluluk Kelt’lerdir. Keltler, tarih öncesinde İlkçağ döneminde yaşayan Avrupa kavimlerinden biridir. 4000 yıl önce Orta Avrupa’dan göç eden Britanya ve İspanya adalarına yerleşen Keltler, savaşçı ve avcı olmalarının yanında mükemmel derecede çiftçi olma özelliğine sahiptirler. Fıçı ve tekerlekli pulluk icatı Keltlere aittir. Demir çağına kadar yayılma gösteren topluluk Yunanlılar, İtalyotlar ve Etrüsklerden pek çok teknik öğrenmişlerdir. Kazancılık ve çömlekçiliği geliştiren Keltler, ‘kır tanrıları’na tapmaktadırlar. Romalılar, Keltlerin yaptığı yollar üzerine taş döşemişlerdir. Hem yargıç, hem kahin olan din adamları ‘druidler’ toplululuğun yönetiminde de söz sahibi olmuşlardır. Yunanlı tarihçi Hecataeus, Keltlerin ilk yazılı kaynaklarını oluşturan kişidir. Hecataeus’a göre Keltus, Keltlerin atasıdır. İngilizce olarak ‘celtic’ yazılıp seltik olarak okunan isim futbol takımlarının adlarında kullanılmaktadır. Örneğin Boston Celtics, Cetltic F.C  takımları gibi..

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.