Gitarın Tanrısı Eric Clapton
16 Haziran 2010 Çarşamba - 10:35     2.171 kez okundu.    
Gitarın Tanrısı Eric Clapton

Gitarın Tanrısı Eric Clapton
Dünyaca tanınmış gitarın efsanevi ismi Eric Clapton İstanbul Kuruçeşme Arena’da hayranlarını bir kez daha fethetti ve mest etti.

Nostalji rüzgarları estirerek boğazın doyumsuz güzelliğinde Eric Clapton ve Steve Winwood sahneyi aldıkları anda ıslıklar, çığlıklar koptu. ‘Had To Cry Today’le konsere başlayan ikili davulun ritmi güçlendirmesiyle tansiyon bir kat daha arttı. Winwood gitarını bırakıp, ‘Hammond’a geçtiğinde klavyenin üzerinde parmakları tam manasıyla uçuştu. Eric ve Steve’i dev ekranlardan izleyebilen seyirci müziklerine konsantrasyon içinde devam eden sanatçıların büyüleyici ve hipnotize edici havasına bir kez daha kendilerini kaptırdılar. Rock’n Roll ritmleriyle yükselen tansiyon Eric’in yumuşak gitar sololarıyla ahenk buldu. Unutulmaz parçalarından ‘Key to the Highway’i çalmaya başladıklarında alkış ve tempolarla konser alanı adeta koptu. Blues klasikleri arasında bulunan ‘Crossroad’, ‘Delta’, ‘Layla’ ardından Hendrix’in ‘Voodoo Chile’ cover’ı ile tüm müzikseverler adeta nefeslerini tutarak izledi dev ustaları dev ekrandan.. Bir gitar ustası da böyle geldi geçti, kayan bir yıldız gibi İstanbul’dan. Eric Clapton 1945’te İngiltere’de doğdu. ‘Slowhand’ lakabı ile müzik dünyasında tanınmakta ve sevilmektedir. İlk olarak 1964 yılında ‘The Yardbirds’grubunda blues- rock gitar çalmaya başladı. Grup pop müziğine kayınca, blues gitaristi olarak yoluna devam etmek üzere yola çıktı. Gruplarla çalıştı ve blues- rock gitaristi olarak adını Clapton is God’ olarak müzik tarihinin altın sayfalarına kazıdı. Ününün getirdiği servetin bir kısmıyla madde bağımlılarını tedavi için büyük bir rehabilitasyon merkezi açtı. Sayısız albüm, konser ve film müzikleri ile daima ilgi ve dikkatle takip edilen bir müzisyen oldu.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.