Gloria Gaynor – Enbe Orkestrası Yaz Konseri
28 Temmuz 2011 Perşembe - 09:38     3.233 kez okundu.    
Gloria Gaynor – Enbe Orkestrası Yaz Konseri

Gloria Gaynor – Enbe Orkestrası Yaz Konseri

R&B ve Disco müziğinin efsane seslerinden Gloria Gaynor 31 Temmuz 2011 Pazar akşamı saat 21:00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası eşliğinde hayranlarına unutulmaz bir konser verecek.

1949 yılında Amerika’da dünyaya gelen Gloria Fowles, sahne adıyla Gloria Gaynor ilk plağını 1965 yılında gerçekleştirdi. 1960 yılında bir caz grubunun vokalistliğiyle profesyonel müzik yaşamına başlayan sanatçı 1979 yılında çıkardığı albümündeki ‘I Will Survive’ isimli parçasıyla dünya hit listelerinde yer aldı. Enbe Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası müzisyenlerinden Behzat Gerçeker tarafından 1993 yılında kuruldu. Yurtiçi ve yurt dışından önemli müzisyenlerin de çalışmalarına katıldığı orkestra açılışlar, davetler, konserler ve düğünlerde son derece zengin repertuarları ve kaliteli solistleriyle büyük beğeni toplamaktadır. Bugüne kadar Goran Bregoviç, Barry White, Pavarotti, Richard Clayderman, Monica Molina, Domingo gibi ünlü sanatçılara eşlik eden orkestra opera aryalarından,müzikallere, rock, latin ve caz müziğine kadar 60 kişilik Enbe Senfoni Orkestrası ve 8 kişilik Combo Orkestrası ile dinleyenlerinden gelen istek parçalara da geniş repertuarlarıyla yer vermektedirler.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.