Goran Bregoviç Küçükçiftlik’te
1 Ekim 2010 Cuma - 10:31     2.601 kez okundu.    
Goran Bregoviç Küçükçiftlik’te

Goran Bregoviç Küçükçiftlik’te

Unutulmaz film müzikleriyle, akıllardan çıkmayan şarkılardaki besteleriyle Türk müzikseverlerin de gönlünde taht kuran Balkan müziğinin önemli temsilcilerinden Goran Bregoviç 8 Ekim 2010 Pazartesi saat 21.30’da Küçükçiftlik Parkı’nda birbirinden güzel bestelerinden oluşan repertuarıyla konser verecek.

Emir Kusturica’nın çektiği ‘Arizona Rüyası’, ‘Çingeneler Zamanı’, ‘Yer altı’ filmlerinin müziklerini yapan besteci gerçekleştirdiği 21 albümde çok başarılı çalışmalar yaptı. Sırp’lı bir annenin ve Hırvat bir babanın çocukları olarak 1950 yılında Saraybosna’da dünyaya gelen sanatçı 16 yaşında konservatuarın keman bölümünü yarıda bırakarak genç yaşta profesyonel müzik hayatına girdi. Yugoslavların en meşhur gruplarından biri olan Beyaz Düğme (White Buton) rock grubunu kurarak müzik kariyerinin daha ilk adımında başarılı oldu. 1978 yılında Mica Milosevic’in çektiği Nije Nego ilk film müziği çalışması oldu. Ancak yönetmen Emir Kusturica ile adeta ikili olarak çalışan ve Kusturica film müziklerinin vazgeçilmez bestecisi oldu. 1993’te çekilen Arizona Dream en unutulmaz film müzikleri arasında sayılırken, 1995 yılında yine müziklerini yaptığı Kusturica filmi olan Underground Cannes Film Festivali ’nde ödüle layık görüldü. Ülkemizde bir çok konserler gerçekleştiren Bregoviç İstanbul ilimizin yanı sıra İzmir, Ankara, Bursa, Diyarbakır illerimizde de konserler gerçekleştirdi. Sanatçının bestelerini birçok Türk Pop müziği sanatçımız Türkçe sözlerle seslendirerek büyük ilgi gördü. 29 Ekim 2008’de vizyona giren Can Dündar ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan belgesel olan Mustafa filminin de müziklerine imzasını attı. Bregoviç’in müziklerini yaptığı 1988 yapımı Çingeneler Zamanı filmi tamamı Çingenece olarak çekilmiş ilk film olarak sinema tarihine geçmiştir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.