Grace Jones İstanbul Konseri
8 Temmuz 2010 Perşembe - 11:04     1.898 kez okundu.    
Grace Jones İstanbul Konseri

Grace Jones İstanbul Konseri

17.Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında birbirinden değerli konuk sanatçıların müzik geçidi devam ediyor. 1970’den beri pop, disko ve rock müziğinde başarılı albüm ve konserler gerçekleştirmiş, sıra dışı fiziği, güçlü sesi ve sahne performansıyla tanınmış Jamaika’lı sanatçı Grace Jones 16 Temmuz 2010 Cuma akşamı saat 21:00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerin huzurunda olacak.

Güçlü bir kontralto sese sahip olan Jones sinema kariyerinde de önemli çalışmalara imza attı. 1973 yılında ‘Gordon’un Savaşı’ filminde, 1978 yılında Amanda Lear ile ‘Styrx’ dizisinde, ‘Conan’ filminde Arnold Schwarzenegger’le ve benzeri pek çok sinema filminde oynadı. Çizgi roman kahramanı ‘Conan’ sinema filmi olarak pekçok seride vizyonlardaki yerini aldı. ‘Conan the Destroyer‘ filminde Grace Jones ‘Zula’ rolünde Schwarzenegger’le birlikte rol aldı. Gösterildiği sezonda gişe rekorları kıran filmin konusu şöyle: Conan, ailesi Thulsa Doom tarafından acımasızca katledilince çok küçük yaşlardan itibaren intikam ateşiyle büyür. Yolladıkları köle kampında dövüş ustaları tarafından mükemmel şekilde yetiştirilir. Dövüş turnuvaları nda hasımlarını alt ederek büyük paralar kazanır ve köleliğini sonlandırır. Ailesinin intikamını almak için yine kendisi gibi cesur ve güçlü bir yol arkadaşıyla Thulsa Doom’u öldürmek için yollara düşer. Gerek efsanevi bir masal kahramanı olarak ve gerekse sahne performansıyla Grace Jones’u yeniden izlemek müthiş bir keyif…

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.