Grammy Ödüllü New Jazz Şarkıcısı Json Mraz Konseri
17 Temmuz 2013 Çarşamba - 10:43     1.514 kez okundu.    
Grammy Ödüllü New Jazz Şarkıcısı Json Mraz  Konseri

Grammy Ödüllü New Jazz Şarkıcısı Json Mraz Konseri

Akustik pop, New Jazz ve soul şarkılarıyla 21 milyon satış yapan albümleriyle ünlü solist Json Mraz 19 Temmuz 2013 Cuma günü saat 19:00’da Life Park’ta hayranlarıyla buluşacak.

1977 Virginia doğumlu sanatçı yakaladığı performansla çok genç yaşta Grammy ödülü sahibi olmuştur. 2002 yılında ‘The Remedy’ adlı hit parçasıyla şöhreti yakalayan Json Mraz Carnegie Hall, Sydney Opera Binası gibi dünyanın prestijli konser salonlarında şarkı söylemiştir. Satış rekorları kıran ve 5 milyonun üzerinde satan reggae şarkısı ‘I’m Yours’ Bilboard listelerinin 51.yılında ‘listede en uzun süre kalan sanatçı’ olmuştur. Daha önceki yıllarda 69 hafta rekoruyla listede kalmayı başaran Leann Rimes’in rekorunu gerilerde bırakan Json Mraz tam 76 hafta Billboard 100 listesinde kalmayı başarmıştır. 2010 yılında Amerikan Müzik Yapımcıları (ASCAP) ödülünü ‘Yılın Şarkısı’ ile kucaklayan sanatçı aynı yıl ‘Make it Mine’ şarkısıyla ‘En İyi Erkek Pop Sanatçısı’ ve ‘En İyi Vokal İşbirliği’ dalında Grammy ödüllerinin de sahibi olmuştur. Virginia, Amerika’nın Atlas Okyanusu kıyılarında bulunan bir eyalettir. Başkent Washington’a yakınlığı nedeniyle stratejik önemi yüksek olan eyalet CIA (Amerikan Haber Alma Teşkilatı) ve Pentagon (Amerikan Askeri Üssü)’ne ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’da en fazla başkan çıkaran eyalet olarak ‘Başkanları Anası’ olarak anılmaktadır. Virginia’dan çıkan başkanlar arasında George Washington, John Tyler, James Madison, Zachary Taylor, James MonroeWoodraw Wilson’ı sayabiliriz. İngilizlerin sömürgesi olduğu yıllarda Virginia’da Çeroki, Chickahominy, Chesapeake, Mattaponi, Powtahan, Meherrin, Pamunkey, Occoneechee, Saponite yerli kabileleri yaşamaktadır. 16.yüzyılda bir İspanyol keşif gemisi Chesapeake kıyılarına geldiğinde yerlilerle karşılaşmıştır. Bir yerli çocuğunu gemilerine alarak İspanya’ya götüren kaşifler çocuğu vaftiz ederek eğitim ve bakımını üstlenmişlerdir. Birkaç yıl sonra Don Luis adıyla Virginia’ya geri gönderilen çocuk misyonerlerin elinden kaçarak kabilesine geri dönmüştür. Kabile şefi olan genç Don Luis, beraberindeki 8 cizvit papazı nı öldürerek dış güçlerle savaşmaya başlamışlardır. Alonzo isimli genç kaçarak canını kurtarıp rakip kabileye sığınmış oradan da İspanyol gemilerine binerek Virginia’dan ayrılmıştır. Alonzo’nun İspanyol Valisi’ne olayları bildirmesi üzerine 1572 yılında İspanyollar Kızılderililer e misilleme saldırılarda bulunmuştur. Kabilelerini çok sert savunan Kızılderililer İspanyol sömürgesi ni başlamadan son buldurmuşlardır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.