Grammy Ödülü Adayı Tiesto Park Orman’da
2 Haziran 2013 Pazar - 11:27     2.379 kez okundu.    
Grammy Ödülü Adayı Tiesto Park Orman’da

Grammy Ödülü Adayı Tiesto Park Orman’da

İstanbul Calling Müzik Festivali konserlerine devam ediyor. Farklı müzik tarzlarında pek çok dünya starını şehrin çeşitli konser mekanlarında ağırlayan etkinlikte 7 Haziran 2013 Cuma saat 17:00’de Park Orman’da ünlü DJ Tiesto müzikseverlerle bir arada olacak.

Hollandalı prodüktör, DJ ve son zamanların en önde gelen elektronik dans müziği ustalarından Tiesto, 7 başarılı albümle Grammy ödüllerine aday gösterilmiştir. MTV Müzik ödülleri sahibi Tiesto, 2004 yılında Atina Olimpiyatları açılışında son derece dinamik performansıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Madame Tussaud müzesinde balmumu heykelinin bulunmasına hak kazanan sanatçı bugüne kadar Kanye West, Katy Perry, Coldplay, Nelly Furtado gibi ünlü sanatçılarla çeşitli projelerde yer almıştır. En son ‘Dünya AIDS Günü’ yararına çıkardığı ‘Dance, Save Lives’ adlı albümü başarısıyla 2012 yılında müzik kariyerine bir yenisini eklemiştir. 2004 Atina Olimpiyatları’nın yapıldığı şehir Atina, Yunanistan’ın başkentidir. Eski Yunan medeniyeti nin kalbi olan şehrin etrafı dağlarla çevrelidir. Mitolojide adı Savaş Tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Antik dönemde önemli bir ticaret merkezi olan Atina, camii bulunmayan tek Avrupa kentidir. Avrupa ile Doğu’nun bağlantısını sağlayan kent bu nedenle kozmopolit bir yapıya sahiptir. Anadolu’dan göçenler, 2.Dünya Savaşı ve iç savaşların getirdiği insan akımı şehri kalabalıklaştırmıştır. Ortodoks mezhebine mensup Atina halkı, gelenekler, dil ve edebiyatı ile kilisenin kurumlaştığı yapıdadır. 1833 yılında çıkan iç savaşta boşaltılan Atina, düzenli gelişme sürecine 1920 yılında girmiştir. O dönemde bir milyonu aşkın Rum, Anadolu’dan, Atina’ya göç etmiştir. 2.Dünya Savaşı sırasında Alman işgali altında kalan Atina kentinde açlıktan yüz bin kişi hayatını kaybetmiştir. Neolitik Çağ’dan Son  Tunç Çağı’na kadar bir yerleşim yeri olan Atina, taş yapılarıyla ayakta kalmıştır. Persler’in istilasıyla yerle bir olan kent geri alındıktan sonra hızla yeniden yapılanmıştır. Hellenistik dönemde Atina’da çeşitli konser salonları, kütüphaneler, pazar yerleri ve tapınaklar kurulmuştur. Ünlü Zeus Olimpia Tapınağı, agoralar gymnasion’ları ile mimarlık alanında ilerleme gösteren kentte felsefe okulları da açılmıştır. Su sıkıntısı çeken kentte büyük mimari yapılar dışında sokaklar dar ve dolambaçlı evler ise çirkindi. 4. VE 5.yüzyıllarda bir kültür kenti olan Atina İmparator Justinianus’un felsefe okullarını kapatmasından sonra bir taşra kasabası görünümüne bürünmüştür. İstanbul’un fethinden 5 sene sonra Osmanlılar’ın eline geçen şehire camiiler, hanlar, medreseler ve hamamlar  yapılmıştır. Ünlü felsefe adamlarından Sokrates’in ve Platon’un mezarları Osmanlı’lar döneminde koruma altına alınmıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.