Güzel Şarkıcı Rihanna Mayıs’ta İstanbul’da
6 Şubat 2013 Çarşamba - 11:37     2.797 kez okundu.    
Güzel Şarkıcı Rihanna Mayıs’ta İstanbul’da

Güzel Şarkıcı Rihanna Mayıs’ta İstanbul’da

Pop müziğinin dünyaca ünlü sesi Rihanna, 30 Mayıs 2013 Perşembe günü Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda hayranlarıyla kucaklaşacak. 8 Mart 2013 tarihinde başlayacağı Amerika turnesi nden sonra Avrupa’ya da konser için hareket edecek

güzel şarkıcı tam 29 ülkede o’nu çok seven hayranlarıyla hasret giderecek. Türkiye, Avusturya, Finlandiya, Belçika, Hollanda, Almanya, İsveç, Portekiz, İngiltere ve Fransa’da konserler gerçekleştirecek olan Rihanna 6 Grammy ödüllü bir şarkıcı ve albümleri milyonlarca satan çok başarılı bir sanatçıdır. Güney Karayipler’de bulunan Antil adalarından Barbados’ta 1988 yılında dünyaya gelen Rihanna, müzik yaşamına ilkokul sıralarında katıldığı bir yarışmada birincilik alarak başlamıştır. Bu yarışmada Jay-Z ile tanışarak, başarılı müzik yaşamına ilk adımlarını atmıştır. Tatil için gittiği bir belde de gurubuyla Evan Rogers’ın karşısında şarkı söyleyen sanatçı grup üyeleri arasından sadece kendisi seçilerek albüm çalışması için annesiyle birlikte Amerika’ya davet edilmiştir. 2005 yılında ‘Music of the Sun’ adlı albümünü çıkaran sanatçı albümdeki ‘Pon de Replay’ isimli parçasıyla Billboard’larda ikinci sıraya yükselmiştir. 2006’da ikinci albümü ‘A Girl Like Me’, 2007’de üçüncü albümü ‘Good Girl Gone Bad’i çıkaran sanatçı imaj değişikliği yaparak muhteşem bir çıkışla ödülleri ve liste başlarındaki yerini alarak şöhret basamaklarını tırmanmıştır. İkinci dünya turunu ‘Goog Girl Gone Bad’le yapan sanatçı hit parçaları Umbrella, Don’t Stop The Music, Shut Up and Drive, Take a Bow gibi şarkılarıyla liste başlarından düşmeyen sanatçılar arasındaki yerini korumaktadır. ‘2008’in Divası’ seçilen Rihanna ‘Umbrella’ isimli parçasıyla da Grammy ödülüne layık görülmüştür. 2009’da dördüncü albümü ‘Rated R’i çıkaran sanatçı tarzını yeniden değiştirerek, üçüncü dünya turnesine çıkmıştır. Üçüncü dünya turnesinde 25000 kişiye konser vermek üzere ülkemize de gelen  sanatçı aynı yıl ‘Loud’ albümünü ve Eminem grubuyla düet çalışmasını yayınlayarak Billboard’larda yedi hafta boyunca birinci sırada yer almıştır. ‘Loud’ albümü çıkışından kısa bir süre sonra beş milyon satmış ve dördüncü dünya turnesi ‘Loud Tour’un ardından altıncı albümü için stüdyoya girmiştir. Rihanna’nın hayran kitlesine ‘Navy’ adı verilmektedir. Ses genişliği 3 oktav olan Rihanna, 2008’de ‘Dünyanın En Çok Satan Kadın Sanatçısı’, Dünya Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Uluslararası Kadın Sanatçı’, BRIT ödülleri ve altı Grammy ödülüne de layık görülmüştür. 2012 yılında son albümü ‘Unapologetic’ albümünü çıkarıp, eski imaj ve stiline geri dönmüştür. Sanatçının doğduğu Barbados adası, bağımsız ada takımlarından ve Amerika ülkelerindendir.  Güney Amerika kıtasına komşu olup Venezuela’nın kuzey doğusunda yer almaktadır. Ada, Atlas okyanusundan esen ‘Alize’ rüzgarları nedeniyle ılıman bir sıcaklığa sahip tropikal bir bölgedir. Ağaçlık ve fundalık bitki örtüsü içinde bulunan Barbados adasının iç kesimleri tarıma elverişlidir. Şeker kamışı çiftlikleriyle zengin adanın geniş sahilleri eşsiz güzelliktedir. Küçük bir coğrafyaya sahip olan Barbados’ta yüksek okur- yazarlık oranı ve gelişen bir yaşam standardı gözle görülür şekilde ilerlemiştir. Yoğun turist akını na uğrayan ada sakinleri Amerikan göçmenleri nden oluşmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.