Hakan Aysev’le Yıldırım Gürses Şarkıları
25 Mart 2011 Cuma - 12:43     5.259 kez okundu.    
Hakan Aysev’le Yıldırım Gürses Şarkıları

Hakan Aysev’le Yıldırım Gürses Şarkıları

Ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev, Türk Sanat Müziği eserlerini çok sesli müziğe uyarlayan ve Türk Müziğine yeni bir boyut kazandıran merhum usta müzisyen, ses sanatçısı Yıldırım Gürses’i unutulmaz eserleriyle 28 Mart 2011 Pazartesi günü saat 20:00’de CRR’de müzikseverlerle birlikte anacak.

 Sanatçı Hakan Aysev, Yıldırım Gürses bestelerini yeni bir uslup ve icra tekniği katarak seslendirecek. Ünlü müzisyen Yıldırım Gürses 1939 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Yirmi yaşında Ankara Radyoevine  giren sanatçı bir yıl sonra Ankara Devlet Konservatuarı’nın sınavlarını birincilikle ve üstün başarıyla kazandı. İkinci üniversitesi Ankara İktisadi Ticari Bilimler Akademisi’ni de bitiren sanatçı bestelerini aynı zamanda Kazablanka Gazinosu’nda seslendirirerek profesyonel müzik hayatına da adım atmış oldu. 1961 yılında ses sanatçısı Ayla Gürses ’le dünyaevine giren sanatçının Beyazıt adını verdikleri erkek evlatları dünyaya geldiç Aynı yıl Devlet Operası’nı kazanan sanatçı 6-7 aylık bir çalışmanın ardından kurumdan ayrıldı. 1965 yılında Hürriyet gazetesinin o yıllarda düzenlediği Altın Mikrofon Ses Yarışması’na katılarak, kendi bestesi olan ‘Gençliğe Veda’ eseriyle birincilik aldı. Şarkı Yarışmasındaki başarısının ardından beste ve plak çalışmalarına ağırlık veren sanatçı sevilen birçok esere imza attı. Bunların arasında Son Mektup, Affetmem Asla Seni, Sonbahar Rüzgarları, Mevsimler Yas Tutup Çöller Ağlasın, Çal Kanunum Çal, Bir Garip Yolcu, İçime Hep Hüzün Doluyor gibi günümüzde halen sevilerek dinlenilen eserlerini sayabiliriz. Sanatçı 2000 yılına 61 yaşında iken geçirdiği kalp krizi nedeniyle İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.