Haldun Dormen’de Broadway.
25 Ekim 2009 Pazar - 15:38     2.729 kez okundu.    
Haldun Dormen’de Broadway.

Haldun Dormen’de Broadway. Müzikalin adı: Avenue Q.

Müzikalde eğitim düzeyi yüksek şehirli bir grup insanın zor yaşam koşullarındaki mücadelesi anlatılmakta. Kara mizah çizgisinde ama bir o kadar da rengarenk görsel ve işitsel keyifle sunuluyor yaşananlar. Avenue Q tam bir gerçek hayat öyküsü, bir reality show. İş bulma zorluluğu, işinde tutunma savaşımı, ırkçılığı anlama, ev’le ilgili sorumlulukları yerine getirme (kira ve faturalar), karşı cinsle münasebetlerin duygusal ve fiziksel boyutlarında ölçüsüyle yaşama, haklarını korumak adına düzeysizleşmemeye çalışma, çalışma saatleri sonrasında gece hayatının boyutları, internet ve dünyayı keşfetme çabaları ve hep an’ı yakalama endişesi. Avenue Q metropol yaşamının tüm garabetini ince bir çizgide eğlenceli bir şekilde anlatmıştır. İlk olarak 2003’te Broadway de sahnelenmiş 2005 yılından itibaren Londra’dan başlayıp tüm metropollerde izlenme rekorları kırarak kapalı gişe oynamış olan müzikal 2004’te Tony ödüllerine layık görülerek ‘En İyi Müzikal’, ‘En İyi Metin’, ‘En İyi Müzik’ ödüllerinin de sahibi olmuştur.
Müzikalin konusu: Princeton hayat tecrübesi olmayan üniversite mezunu körpe bir gençtir. Hayaller ülkesi Amerika’ya cebindeki az miktar parayla, ama büyük düşlerle gelir. New York’un varoşlarında yeni dostlarıyla yaşamaya başlar. İşsiz komedyen, terapist nişanlısı, iyi kalpli işsiz genç, politikacı ve eşcinsel bir adam, tatlı bir anaokulu öğretmeni, internet kurdu arkadaşı ve muhtarlarıyla ilginç bir serüvenin içinde yaşamı öğrenmeye başlar.
Avenue Q müzikalinde Emre Altuğ, Demet Tuncer, Volkan Severcan, Engin Alkan, Melda Gür, Ayumi Takano gibi isimler yer almakta.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.