Harika Çocuğun Konseri
26 Mart 2010 Cuma - 10:49     2.067 kez okundu.    
Harika Çocuğun Konseri

Harika Çocuğun Konseri

Piyanist Tuluyhan Uğurlu 27 Mart 2010 Cumartesi saat 20:00’de Altunizade Kültür Merkezi’nde müzikseverler için bir konser verecek.

Olağanüstü yeteneği nedeniyle İstanbul Belediye Konservatuarı’nın Piyano bölümüne 4 yaşında giren piyanist Tuluyhan Uğurlu, 7 yaşında iken Harika Çocuklar Sınavı’nı başarıyla geçerek yurtdışında müzik eğitimi almaya hak kazanır. Viyana Müzik Akademisi’nde master eğitimini de tamamladıktan sonra Klasik müzik eğitim ve birikimini kendi bestelerine yoğunlaştırarak sadece bestelerini icra etme kararı alan sanatçı Bach’ın müziği ve bestelerinden etkilenerek dini inançlara hitap eden sufi besteler ve kayıtlar yaptı. 1996 yılında ‘İstanbul Kanatlarımın Altında’ filminin müziğini yaparak büyük beğeni topladı. Aynı dönemlerde Senfoni Türk isimli bestesini tamamlayarak senfoni orkestrası, Türk müziği enstrümanları, mehter takımı ve piyanoyu kullanarak Türk Musikisinde bir ilki gerçekleştirdi. Türk müzik tarihinde tarihi mekanlarda konser gerçekleştiren ilk müzisyen olarak bir ilke imza attı. 2150 metre yükseklikte Nemrut dağında yapılan bir belgeselde piyano konseri vererek yer aldı. Hattuşa, Sirkeci Han, Beylerbeyi, Çırağan, Topkapı, Yıldız Sarayları, Kapalıçarşı, Sultanahmet Meydanı, 1753 metrede Çanakkale- Kocatepe gibi yine tarihi mekanlarda konserler vermiştir. Avrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010 projesinde ve İstanbul tanıtım filminde bireysel müzik çalışmalarını yaparak bu alanda önemli hizmetler vermiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.