Hayata İlk Adım Konseri
18 Mart 2010 Perşembe - 10:50     2.093 kez okundu.    
Hayata İlk Adım Konseri

Hayata İlk Adım Konseri

Yeryüzünde gerçekleştirilen tüm müzik konserlerinin görünmeyen amacı insanları birbirlerine yaklaştırmak, barıştırmak, kaynaştırmaktır.

İnsanlar sevdikleri ve dinlemeyi seçtikleri müzikleri icra eden sanatçıları daha yakından izlemek, onlara canlı ulaşmak için bir araya gelirler. Birlik olurlar, tek yürek olurlar. Yeryüzünde gerçekleştirilen birçok konserin güzel amaçlara hizmet ettiğini biliyoruz sanat adına, insanlık adına. 09 Nisan 2010 Cuma günü Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konser salonunda ‘Hayata Dair Hayata İlk Adım’ konseri gerçekleşecek. Gerçekleşecek olan ‘Türk Sanat Musikisi Konseri’ biletleri 10 TL. Konserin tüm gelirinden alınacak tekerlekli sandalyelerle birçok gün yüzü göremeyen, sokağa çıkamayan, adım atamayan engelli vatandaşlarımıza özgürlük sağlanacak. Yeryüzünde gerçekleştirilen konserlerin en anlamlısını Şef Tulya Şenel ve Cumhuriyet Korosu ile izleyeceğiz. Türk Sanat Müziğinin sevilen ve nadide eserlerinden oluşan konserin organizasyonunu Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği yapmaktadır. Dernek her yıl 5000 kişiye yardım etmekte olup, İstanbul Anadolu yakası Maltepe bölgesinde çalışmalarını yürütmektedir. Devlet ve özel ödülleri 300’ü bulan derneğin 09 Nisan’daki Türk müziği konserine bu ulvi amaç için gidelim.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.