haydi konserlere
11 Ekim 2009 Pazar - 14:43     3.808 kez okundu.    
haydi konserlere

Haydi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerine!

Dünyaca tanınmış ve ülkemizin adını göğsümüzü kabartan bir gururla duyuran piyanonun sihirli parmakları İdil Biret, 8 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde, Rengin Gökmen’in değerli şefliğinde sezonun açılışını yaptı. 9 Ekim’de tekrarı gerçekleşen konserde Rachmaninoff’un 2.Senfoni’si ve Brahms’ın Piyano Konçertosu gibi ölümsüz eserlere yer verilerek unutulmaz gecelerden biri daha yaşandı. Sponsor: Limak Holding
Senfoni, sezonun ikinci konserinde değerli viyola sanatçısı Ruşen Güneş’i ağırlayacak. Solist birbirinden güzel besteleri müzikseverlere Gilbert Varga’nın yönetiminde dinletecek.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 17 -18 Aralık tarihlerinde Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ’yü anma konserinde piyanist Verda Erman solist olarak katılacak ve yine şef Rengin Gökmen.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası nın yeni yıl konserleri 24, 25, 26 Aralık tarihlerinde Ernst Theis şefliğinde Soprano Jessica Glatte ve Tenor Alexandru Badea nın solistliğinde gerçekleşecektir.
Orkestra 2010’daki ilk konser inde 7-8 Ocak tarihlerinde piyanist Gülçin Onay’a eşlik edecek.
CSO bu konserinde 14-15 Ocak tarihleri arasında Ankara’da,Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu ile ünlü kemancı Maxim Fedotov a Rengin Gökmen şefliğinde bir müzik şöleni sunacak.
Orkestra 22 Ocak’ta ünlü İspanyol gitarist Pablo Sainz Villegas ‘ı ağırlayacak.Ayrıca konser AB İspanyol Başkanlığı nın açılışını da taçlandıracak.
Orkestra 28 ve 29 Ocak ta Piyanist Ayşe Deniz Gökçin’e, 4 ve 5 Şubat ta çellist David Geringas ‘a 11 ve 12 Şubat ta piyanist İvan Rudin e eşlik edecek.
CSO 18 – 19 Şubat ta Lin Tao şefliğinde, çellist Alexander Rudin solistliğinde Antonin Dvorak ın viyolonsel konçertosunu ve Sergei Rachmaninoff’un Senfonik Danslar ını seslendirecek.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası nın viyola sanatçılarından Barış Uluçınar 25 Şubat’ta,piyanist Ufuk ve Bahar Dördüncü’ye 26 Şubat’ta konserlerini gerçekleştirecekler.
CSO kapıdan bakıldığında, kazma küreğin yakıldığı Mart ayının 4 ve 5’inde viyolonsel sanatçısı Erkan Özbek ve keman sanatçısı Domenico Nordio ile 11-12 Martta piyanist Simone Dinnerstein 18-19 Martta kontrbasta Burak Marlalı, Pedro Giraudo, piyanoda Pablo Ziegler, bandoneonda Hector Del Curto,kemanda Machiko Ozawa, 25-26 Martta çellist Bünyamin Sönmez’i ağırlayacak.
CSO bahar mevsiminin müjdecisi ılık Nisan ayının 1 inde ve 2 sinde orkestra şefi Hadari yönetiminde kemancı Elina Vahala’ya eşlik edecek.
Kemanıyla Çağıl Yücelen,viyolasıyla Esra Pehlivanlı, akordeonuyla Kassl ve piyanosuyla M.Tonella Tüzün 8-9 Nisan’da CSO konserlerinde hazır bulunacaklar.15-16 Nisan’da piyanist Hüseyin Sermet ve piyanist George Emmanuel Lasaridis CSO ile konserlerini gerçekleştirecekler.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ata’mızın ülkemiz çocuklarına armağan ettiği en güzel günde 22 -23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramında Çocuk solistlerden oluşan bir kadroyla Rengin Gökmen şefliğinde konser verecek.
Nisan sonunda CSO,bahar kokulu bu aya veda ederken 29-30 Nisan’da soprano Feryal Türkoğlu, çellist Julian Lloyd Webber, Tenor Şenol Talınlı’yı ağırlayacak.
Yılın yaza kucak açtığı aylardan Mayıs’ın 7 sinde CSO, çigan müziği yle seyircilerinin karşısında olacak ve yazın gelişini kutlayacak, bunu 13-14 Mayısta Bahar Konseri takip edecek.18-19 Mayıs’ta Türk Gençliğinin Gençlik ve Spor Bayramı Konseri günü coşkuyla karşılayacak.
CSO 2009-2010 sezonu konserlerinin sonunda müzikseverlerine 27-28 Mayısta saksafon sanatçısı Atilla Şentin’in solistliğinde veda edecek. Nice konser sezonlarında birlikte olmak üzere…

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.