Hip Hop Müziğinin Kralı Geliyor !
30 Kasım 2010 Salı - 12:37     1.817 kez okundu.    
Hip Hop Müziğinin Kralı Geliyor !

Hip Hop Müziğinin Kralı Geliyor !

ABD’li Hip-hop ve rockçı ve de G-Unit grubunun üyesi Lloyd Banks 2 Aralık 2010 Perşembe günü Discorium’da sahne alacak. 2003 yılında 50 Cent’i kuran Lloyd Banks, 2004 yılında nihayet ilk solo çalışmasını yaptı.

 Albümünün içindeki ‘On Fire’ isimli parça ilk ona girerek 433.000 adet sattı. Gerçek adıyla Christopher Charles Lloyd 30 Nisan 1982 yılında South Jamaica’da dünyaya geldi. Lise eğitimini yarıda bırakarak 2003 yılında 50 Cent ve G-Unit’i kurdu. Afrikan-Amerikan bir babanın, Puerto Rico’lu bir annenin oğlu olan Lloyd, babasının hapiste olması sebebiyle annesi ve diğer iki erkek kardeşiyle kaldı. Büyükbabasının adını alarak Lloyd Banks sahne adıyla çalışmalarına başladı. Arkadaşı Tony Yayo ile grup kuran sanatçı prodüktörlerin ilgisini çekti. Kasım 2003 yılında 50 Cent grubuna yaptığı ve bir parçayla da eşlik ettiği albüm iki kez platin plak kazandı. Banks’in hayatında adli olaylarda bitmedi. 2001 yılının Eylül ayı nda mahallesinde iki kez vurularak yaralanan Banks’ın kaza kurşun larına hedef olduğu belirtildi. 2005 yılında ise minibüsleri polisler tarafından durdurulunca yapılan aramada iki tabanca bulundu. Haklarında açılan davalar silahların kendilerine ait olmadığı belirlenince 2006 yılında düştü. 2008 yılında G-Unit’le ikinci albümü olan ‘T.O.S Termination on Sight’’ı çıkardı. Albüm içindeki üç parça hit olarak yine listelerde zirveye tırmandı. 2009 yılında 27.doğum gününde bir mixtape piyasaya çıkaran Banks, mixtape’inde ‘Officer Down’ adlı parçaya da yer verdi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.