Hüsrev İsfendiyaroğlu
29 Ekim 2009 Perşembe - 19:53     13.786 kez okundu.    
Hüsrev İsfendiyaroğlu

1975 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’ne giren Hüsrev İsfendiyaroğlu 1978 yılında okulunu bitirdikten sonra öğrenimine Carlo Domeniconi ile devam etti.

1986 yılında İspanya’ya giderek Santiago de Compostela Ustalık Sınıfı’ndan başarıyla mezun oldu. Yine aynı ülkede Andrés Segovia’nın master class’ında José Luis Rodrigo ile çelışmalarına devam etti.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde farklı atölye çalışmalarına dahil olduktan sonra Arjantin’e giderek Guitarras del Mundo Dünya Gitar Günleri nde yer aldı. Festival adına yayımlanan CD’de Carlo Domenconi nin Orient Express yorumu bulunmaktadır.

Latin formları konusunda ustalaşmak için Arjantinli besteci ve gitarist Jorge Cardoso ile çalışmalarına devam etti.

1997 ile 2000 senelerinde İstanbul’da Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan sanatçı, Türkiye’de on yıldan bu yana atölyeler, gitar festivalleri, ustalık sınıfları düzenlemeye devam etmekte, 2007 senesinden beri de Fethiye’de workshoplar yapmakta, konserler vermektedir.

Hüsrev İsfendiyaroğlu, solo konserlerinde milongalar, tangolarla beraber, Latin Amerikan repertuarına da önemli bir yer ayırmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.