İKSV’de Elektronik Soul Vokal Konseri
16 Mart 2013 Cumartesi - 12:26     1.901 kez okundu.    
İKSV’de Elektronik Soul Vokal Konseri

İKSV’de Elektronik Soul Vokal Konseri

Elektronik Soul’de başarılı vokalleriyle beğeni toplayan İngiliz Jamie Lidell, 23 Mart 2013 Cumartesi günü saat 21:30’da İKSV Salon’da bir konser gerçekleştirecek.

Canlı doğaçlama performanslarıyla başarısından söz ettiren Lidell, 2005 yılında Multiply albümüyle soul severlerin gönlüne taht kurmuştur. 2008 yılında çıkardığı Jim isimli albümle Amerika Bağımsız Müzik Ödülleri ‘En İyi pop ve Rock Albümü’ seçilmiştir. Sanatçının geçtiğimiz ay çıkardığı son albümü ise kendi adını taşımaktadır. Soul tarzı zencilerin kilisede R&B olarak yaptıkları vokal ağırlıklı müzik türüdür. Soul müziğin öncülerinden Aretha Franklin, Al Green, James Brown’ı sayabiliriz. Ünlü şarkıcı Aretha Franklin ‘Soul müziğin Kraliçesi’ olarak ün yapmıştır. Amerika’nın Michigan eyaletinde babasının rahip olarak görev yaptığı kilisede şarkı söylemeye başlamıştır. 1968- 1975 yılları arasında verilen Grammy ödüllerini hiçbir soliste kaptırmayan sanatçı çıkardığı plakları milyonlarca satmıştır. 20 Grammy ödülü sahibi sanatçı sekiz yıl üst üste ödülleri alarak bir rekor kırmıştır. Amerika Birlişik Devletleri’nin Orta Batı bölgesinde yer alan eyalet nüfus bakımından ülkenin en kalabalık sekizinci eyaletidir. ‘Büyük Göl’ manasına gelen ismiyle dünyanın tatlı sulara kıyısı en fazla olan bölgedir. Michigan eyaletinin başkenti Lansing, en büyük şehirleri ise Detroit, Ann Arbor, Grand Rapis’tir. Eyalet iki yarım ada ve adacıklardan oluşmaktadır. Kış ayları sert geçmesine rağmen doğal güzellikler i (ormanlar, göller, sahil ve kampingler) turisti cezbetmektedir. Dünya tarihinde ilk otomobilin kullanıldığı Woodward caddesi Detriot’te bulunmaktadır. Ford, Chrysler, General Motors araba markalarının genel merkezlerinin bulunduğu dünyanın en çok araba üreten kenti de Detroit’tir. 1908 yılında Amerika’da kurulan General Motors (GM) dünyanın en büyük otomobil firması olma özelliğini 77 yıldan sonra Toyota’ya kaptırmıştır. Küresel kriz döneminden bir hayli etkilenen firma motor teknolojileri ve araç güvenliği alanında dünya lideri olarak yerini korumaktadır. Amerika’da 1925 yılında kurulan ve Dodge markasını da satın alan Chrysler otomobil firması ABD’nin en geniş servis ağına sahiptir. 1980’lerde Mitsubishi ile ortak üretime geçen firma Voyager Grand modeliyle iflastan kurtulmuştur. Plymouth ve Jeep markalarını da üreten firma Daimler Benz tarafından satın alınarak Daimler Chrysler olarak üretilmiştir. 2009 yılında Fiat rafından satın alınan otomobil firması Chrysler maddi sıkıntıdan güçlükle kurtulmuştur. Fiat markaları dünyada Ferrari ve Maserati markalarını da üreten firma olarak tanınmaktadır. Amerikan araba firmalarının en eskisi Ford 1903 yılında Henry Ford tarafından Michigan’da kurulmuştur. Otomotiv liderlerinden Ford Company altı kıtada araç üretimi ve satışı yapmaktadır. Ford bünyesindeki meşhur markalar arasında Lincoln, Aston Martin ve Mercury bulunmaktadır. Bünyesindeki Land Rover ve Jaguar’ı bir Hint firmasına, Volvo’yu ise bir Çin firmasına satmıştır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.