İlkay Yılmaz Muraine
28 Ağustos 2009 Cuma - 15:44     13.128 kez okundu.    
İlkay Yılmaz Muraine

1976 yılında İstanbul’da dogdu. İlkokul yıllarında TRT cocuk korosunda basladigi müzik hayatına orta ve lisede İTÜ ve İ.Ü Devlet Konservatuarlari olmak üzere flut ve kompozisyon dallarinda devam etti.

1976 yılında İstanbul’da dogdu. İlkokul yıllarında TRT cocuk korosu nda basladigi müzik hayatına orta ve lisede İTÜ ve İ.Ü Devlet Konservatuarlari olmak üzere flüt ve kompozisyon dallarinda devam etti. 

1998 yılında mezuniyetinden sonra sırasıyla Canakkale Genclik Orkestrası, Mersin Devlet Opera ve balesi Orkestrasi, Milli Reasurans Orkestrasi, CRR senfoni orkestrası ve İTÜ orkestrasinda flutist olarak gorev yapti. 

2002 yilinda ATV’ de yayinlanan Ceyhun Yilmaz Show ve Nurseli İdiz’in bir yarisma programinda kizlardan olusan Feminem adli grubun flutisti oldu. 

2003 yilinda Emrah’in yenilikci anlayisla orkestrayla verdigi konserinde de  flutist olarak calisti. 

Ayni zamanda 2002 yilinda ozel bir anaokulunda müzik ogretmenliginin yanisira İstek Vakfi Belde Guzel Sanatlar Lisesi’nde Flut branşında egitimler verdi. 

2007 – 2009 yillari arasinda gittgi Fransa’da genclere yonelik müzik egitimi veren ozel bir kurumda Flut dersleri nin yanı sıra ceşitli yabanci  gruplar ile çalıştı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.