İncesaz Konseri
7 Mart 2010 Pazar - 10:24     2.979 kez okundu.    
İncesaz Konseri

İncesaz Konseri

Türk müziğinin oda orkestrası da sayılan İnce Saz topluluğu kanun, tanbur, ney, klasik kemençe, ud ve daire gibi ritm sazları ile hanendeler eşliğinde klasik icralar yapar.

1997 yılında TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Derya Türkan Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Korosu Tanbur sanatçısı Murat Aydemir ve gitar sanatçısı Cengiz Onural’ın birlikte yol aldıkları ‘İncesaz’ grubu adını Türk müziği literatürü içinden almıştır. Bugüne kadar Türk Müziğinde denenmemiş bir tarzı yaratarak sessiz ama derinden giderek, gerçek müziksever kitlesini arkasından sürükleyen başarılı grup bu akşam 7 Mart 2010 Pazar CRR’de saat 20:00’de yepyeni çalışmalarıyla ve ölümsüzleştirdikleri Türk Müziği tangolarıyla Türk Müziğiseverlere konser verecekler. Konsere Dilek Türkan ve Bora Ebeoğlu solist olarak renk katacaklar. Kanun’da Taner Sayacığlu, kontrbas’ta Volkan Hürsever, vurmalı çalgılarda Türker Çolak var. Kış ayazında bir Pazar akşamı İncesaz’ın nağmelerinde içimiz ısınacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.