İngiliz Şarkıcı Tanita Tikaram KadıköySahne’de
4 Aralık 2013 Çarşamba - 10:48     1.789 kez okundu.    
İngiliz Şarkıcı Tanita Tikaram KadıköySahne’de

İngiliz Şarkıcı Tanita Tikaram KadıköySahne’de

1988 yılında çıkardığı ‘Ancient Heart’ isimli albümle dünya çapında başarı elde eden İngiliz şarkıcı, besteci ve söz yazarı Tanita Tikaram, geçen yıl İstanbul konserinde gördüğü yoğun ilgi üzerine 5 Aralık 2013 Perşembe günü saat 22:30’da KadıköySahne’de bir konser gerçekleştirecek.

Twist in Sobriety, Good Tradition gibi hit şarkılarının yanında 2012 yılında çıkardığı ‘Can’t Go back’ albümünden de parçalar seslendirecek olan Tanita Tikaram’a gitar ve vokalde Bryan Day, flüt, klarnet ve saksafonda Martin Charles Winning, kontrbasta Matthew John Radford eşlik edecek. Fijili bir baba ve Malezyalı bir annenin kızları olarak 1969 yılında Almanya Münster’de dünyaya gelen sanatçı 18 yaşında akustik gitarıyla konserler gerçekleştirmeye başlamıştır. Aynı yaşlarda keşfedilen ve bir plak şirketiyle anlaşma imzalayan Tanita Tikaram, bu zaman zarfında kendi şarkılarından oluşan 7 albüm yaparak, dünya çapında tanınmıştır. Fiji Adaları, Okyanusya ülkesinde bulunan bir ülkedir. 522 adadan oluşan ülkenin 106 adası ıssız durumdadır. Okyanusya ülkesi, Büyük Okyanus içine dağılmış ada ülkeler ve Avustralya kıtası nı içermektedir. Fiji Adaları’nda yapılan arkeolojik kazılarda M.Ö 1000 yıllarına ait kalıntılara rastlanmıştır. 17.yüzyılda Avrupalılar tarafından keşfedilen adalar ülkesi 19.yüzyılda İngilizler tarafından sömürge olarak yönetilmiştir. İngilizlerin çalıştırmak üzere getirdiği Hintliler, yüzyılı aşkın bir süreden sonra Hint- Fijisi olarak özgürlüklerini ilan etmişlerdir. 20.yüzyılda iki askeri darbe yaşanan ülkede Fiji halkı özgürlüklerini isterken Hint halkı İngiliz egemenliği altında kalmak istemiştir. Ülkeleri Hindistan’a geri dönen Hintliler nedeniyle ülkede insan ve güç kaybı ile ekonomik durgunluk baş göstermiştir. 2009 yılında İngiliz egemenliğinden çıkan Fiji ülkesi turizm ve şeker endüstrisiyle Pasifik adaları arasında en gelişmiş ekonomiye sahiptir. Balıkçılık sektöründe de iyi durumda olan Fiji Adalarına her yıl 300.000 turist ziyaret etmektedir. Malezya (Malaysia), Güneydoğu Asya’da yer almakta olup Kuzey ve Güney Malezya olarak ikiye ayrılmıştır. 500 yıl boyunca Hindu ve Budha krallarının egemenliği altında kalan Malezya, Cavalılar ve Malakkaların hakimiyeti altına girmiş ve İslamiyeti kabul etmişlerdir. Hollandalı ve Portekizlilerin ele geçirme mücadeleleri altında kalan Malezya’yı sırasıyla Hollandalılar, İngilizler ve Japonlar ele geçirmiştir. II.Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere- Malezya konferansının ardından İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı olarak bağımsızları ilan edilmiştir. Malezya topraklarından büyük çıkarlar elde eden İngiltere, federasyonun savunma görevini üstlenerek ülkeyi elinde tutmayı başarmıştır. Tropikal iklimin hakim olduğu ülkeye muson rüzgarlarının da etkisiyle yoğun yağış gelmektedir. Ülkenin yüzde 70’i tropikal ormanlarla kaplıdır. Bambu ve kauçuk ağaçları yaygınlıkla çıkmakta olup 800 çeşidin üzerinde orkide yetişmektedir. Kendi kendine yeterlilikleriyle Malezya ülkesi ekonomik olarak yıllık kalkınma oranları en yüksek Asya ülkelerindendir. Düşük enflasyonla, güçlü sermaye yatırımlarıyla sürekli gelişen Malezya, maden bakımından da oldukça zengindir. Dünyanın yüzde 70’lik kalay madeni ihtiyacı da bu ülkeden karşılanmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.