İnterpol grubu Paul Banks’le Garaj İstanbul’da
7 Şubat 2013 Perşembe - 11:08     2.219 kez okundu.    
İnterpol grubu Paul Banks’le Garaj İstanbul’da

İnterpol grubu Paul Banks’le Garaj İstanbul’da

İki yıl önce İnterpol adlı grubuyla ülkemizde konser veren gitarist ve solist Paul Banks 13- 14 Şubat 2013 Çarşamba ve Perşembe günü saat 21:30’da Garaj İstanbul’da müzik severlerle birlikte olacak.

Paul Banks, Interpol grubuyla 2009 yılında çıkardığı başarılı albüm Scyscraper’la büyük bir ses getirdi. İnterpol grubuyla çalışmadan önce başarılı solo akustik gitar çalışmalarıyla yıldızı çoktan parlayan Banks, geçen Ekim ayında ‘Banks’ albümüyle ‘Pink Floyd’u andıran müziği, Ian Curtis’i hatırlatan sesiyle yarattığı melankolik havayla beraber bariton sesiyle ve kendine has tarzıyla efsane yazmaya devam etmektedir.  İnterpol grubu adını merkezi Fransa’da bulunan Uluslar arası Polis Teşkilatı’ndan almıştır. İnterpol, 1923 yılında uluslar arası polis teşkilatlarıyla işbirliği yapmak, ülkeler arası aranan suçluları  takip altına almak ve yakalamak için çalışmaktadır. İnterpol çoğunlukla dedektif ve James Bond filmlerinden adını sıkça duyduğumuz BM (Birleşmiş Milletler)’den sonra dünyanın ikinci uluslar arası örgütüdür. Aralarında ülkemizin de bulunduğu yüz doksan üye ülkenin yıllık ödemeleriyle finanse edilmektedir. İnterpol’ün halen başkanı olan Singapore polis şube müdürü Khoo Boon Hui, örgütün genel sekreteri ise Amerikan Eski Hazine Müsteşarlığı’ndan Ronald K.Noble’dir. İnterpol tarafsız politik görüşlere dayalı çalışan askeri, ırki ve dini suçlara karışmadan insan kaçakçılığı, sahte para, kamu güvenliği, terör, yasadışı madde ticareti, yolsuzluk, organize, teknolojik ve finansal suçlar, çocuk ticareti gibi suç odaklarına yoğunlaşmaktadır. 2001 yılında yapılan istatistiklere göre 1400 kaçak suçlu yakalanarak, tutuklanmıştır. Artan suç oranları nedeniyle aynı yıl sabah 09:00, akşam 17:00 olan mesailerini 24 saate dönüştürerek daha verimli sonuçlar alma hedefine odaklanmışlardır. Filmlerde hayal ürünü senaryolardaki gibi hiçbir İnterpol ajanı üye ülkelerde bilgi alma göre yapmaz. Bilgiler o ülkenin emniyet teşkilatı tarafından üye ülkenin İnterpol bürolarına yazılı, sözlü olarak bilgilendirilir. Türk Emniyet Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur. Polis memurluğu ndan, emniyet müdürlüğü ne uzanan rütbeleriyle her emniyet mensubu il ve ilçelerde yaşayan halkın huzurunu sağlamak, güven ve emniyet içinde yaşamasını sağlamak amacıyla görevlendirilmişlerdir. Merkez ve Taşra Teşkilatı olmak üzere iki yapılanma bulunan Emniyet teşkilatımız İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. Teşkilat bünyesinde Ana Komuta- Kontrol Birimleri, AR-GE, Strateji Geliştirme, Asayiş, Dış İlişkiler, Bilgi İşlem, İnterpol, Sosyal Hizmetler, Özel Harekat, Sağlık ve Personel İşleri, Teftiş Kurulu, Kriminal, Terörle Mücadele, Sivil Savunma, İkmal Bakım, Mali İşler, Koruma, Trafik İşleri ve Yabancı İltica ve Hudut  Daireleri bulunmaktadır. Türk Emniyet Teşkilatı’nın eğitim birimleri Polis Koleji,  Polis Akademisi , Polis Meslek Yüksekokulu, Polis Meslek Eğitim Merkezleri olmak üzere çeşitli birimlere emniyet mensubu yetiştirmektedir. Deniz Polisi, Motorsikletli Polisler (Yunuslar), Hava Polisi, Terörle Mücadele, Çocuk Polisi, Okul Polisi, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat olmak üzere çeşitli görev bölümlerine ayrılmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.