İspanyol Müziğin Çınarlarından Paloma San Basilio Konseri
2 Nisan 2014 Çarşamba - 07:02     2.526 kez okundu.    
İspanyol Müziğin Çınarlarından Paloma San Basilio Konseri

İspanyol Müziğin Çınarlarından Paloma San Basilio Konseri

İş Sanat’ın Dünya Müziği Kuşağı’nda bu ayki konuğu İspanyol Müziği’nin en önemli temsilcilerinden solist Paloma San Basilio 25 Nisan 2014 Cuma günü saat 20:00’de İş Sanat’ta bir konser gerçekleştirecek.

1975 yılında ilk albümü ‘Sombras’la müzik kariyerine başlayan sanatçı hızlı ve güçlü adımlarla zirveye ilerlemiştir. 1985 yılında İsveç’te düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda gösterdiği etkili performanstan dolayı Eurovision tarihinde ülkesini en iyi şekilde temsil eden sanatçılar arasına girmiştir. Ünlü tenorlar Placido Domingo, Jose Carreras’la gerçekleştirdiği düetlerle uluslararası platformda da adından söz ettiren şarkıcı Paloma San Basilio, 2006 yılında Latin Grammy Ödülü’ne hak kazanmıştır. Kırk yıllık müzik yaşamının yanı sıra oyunculuk yeteneği yle de göz dolduran sanatçı ‘Evita’ müzikalinde başrol alarak iki yıl dünya turnesi gerçekleştirmiştir. İspanya’nın Eurovision Şarkı yarışması hezimetlerinden biri de ülkesini 1983 yılında temsil eden çingene şarkıcı Remedios Amaya’ya aittir. Aynı yıl ülkemizin de aynı kaderi paylaştığı yarışmada hiç puan almayan iki ülkenin sanatçıları da sonuncu olarak yarışmadan ayrılmışlardır. 2003 Eurovision Şarkı Yarışması İspanya’nın yüzünü biraz daha güldürmeyi başarmıştır. ‘Dime’ isimli şarkısıyla İspanya’yı temsil eden şarkıcı Beth, 81 puan alarak sekizinci sıraya yükselmiştir.  2008 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesini temsil etmek üzere Belgrad’a giden İspanyol şarkıcı Gisela, Andorra adına yarışmak üzere ‘Casanova’ isimli şarkısıyla birinci yarı finalde elenmiştir. 2009 yılındaki Eurovision Şarkı Yarışması’nda İspanya adına çıtayı yükseltmeye çalışan şarkıcı Soraya Arnelas olmuştur. ‘La Noche Es Para Mi’ adlı şarkıyla 23 puan alan İspanya, Litvanya ile birlikte 23.sırada yer almıştır. Şarkıcı Soraya Arnelas halen İspanya’da özel bir havayolu şirketi nin hostesliğini yapmaktadır. Eurovision Şarkı Yarışması’nda İspanya başarıyı 1968 yılında şarkıcı Massiel’in söylediği ‘La, La, La’ isimli şarkısıyla birincilik alarak yakalamıştır. İspanyol pop, slow ve geleneksel müziği ile latin müzikleri dalında dünya çapında tanınan şarkıcılardan biri de 1968, Madrid doğumlu ünlü şarkıcı Monica Molina’dır. Molina soyadı ile müzik dünyasına bir çok başarılı iş yapan ailenin fertlerinden biri de şarkıcı Monica Molina’nın erkek kardeşi ünlü müzik adamı ve prodüktör Noel Molina’dır. Birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucunda şarkıcı Monica Molina ‘En İyi Latin Müziği’ dalında Grammy ödülü kazanmıştır. Aktör ve şarkıcı Antonio Molina’nın yedinci çocuğu olan Monica Molina, babasının ve kardeşleri Paula Molina, Angela Molina, Miguel Molina ve yeğeni Olivia Molina’nın izinden yürümüştür. Monica Molina şarkıcı kimliğinin dışında İspanya’nın ünlü oyuncularıyla bir çok TV filmi, sinema ve tiyatrolarda oynamıştır. İlk albümünü 1999 yılında çıkaran Monica Molina Akdeniz teması nı işleyerek tam puan almıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.