İstanbul’da Bir Dans Karnavalı
3 Kasım 2012 Cumartesi - 10:41     2.543 kez okundu.    
İstanbul’da Bir Dans Karnavalı

İstanbul’da Bir Dans Karnavalı

‘4.Street Dans Karnavalı’ Hollanda Başkonsolosluğu, Puma ve DGT Ajans katkılarıyla bugün 3 Kasım 2012 Cumartesi saat 28:00’de Garaj İstanbul’da gerçekleşecek.

Türkiye – Hollanda diplomatik ilişkilerinin başlangıcından günümüze 400. Yıl kutlamaları çerçevesinde dans karnavalının konuk ülkesi Hollanda olacak. Tanınmış dansçıların  oluşturduğu jüride Fransa’dan Niako Lamarre, Popin Smiley, Amerika’dan Natalie Marrable, Hollanda’dan Sharon Mangoendinomo, Hollanda’dan Jake İmpange ve ülkemizden Candaş Baş  bulunuyor. Konuk üyeler ayrıca dans atölyeleri de düzenleyecekler. Yeni jenerasyon hip-hop dansçılarından dünyaca meşhur Niako Lamarre 2007’den bu yana her yıl dans şampiyonu oluyor. Jake İmpange 1999 yılında Hollanda’da açılan ünlü Jake’s Dance Factıry’nin aynı zamanda kurucusudur. Bu okuldan yetişen dansçılar 50 Cent, Mariah Carey, Chris Brown, Destiny’s Child gibi ünlü sanatçılarla çalışmışlardır. Fransız jüri üyesi Popin Smiley dans kariyerine 1983 senesinde adımını attı. 1996’da kurduğu Force 7 adlı grubuyla animasyon, popping, visual effects gibi farklı yaratımlarıyla adını duyurdu. Dünya turnesi çerçevesinde Japonya, Çin, Yunanistan, Londra gibi ülkelerde performanslarını sergiledi. Eğitmenlik kariyerini de yurtdışına taşıyan Popin Smiley, Fransa’nın yanı sıra Hırvatistan, Almanya, İtalya, İsviçre, Amerika, İtalya, İsrail gibi ülkelerde bir çok öğrenci yetiştirdi. Türk jüri üyemiz Candaş Baş, dans kariyerine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale  bölümünde başladı. 2003 yılı Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Sertap Erener’in dans koreografisini yapan Candaş Baş, 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil eden Can Bonomo’nun ‘Love Me Back’ şarkısına da koreografi hazırlamıştır. Amerikalı jüri üyesi Nathalie Marrable, New York City’nin dansçısı ve aynı zamanda koreografıdır. Rihanna, Gossip Girl, Madonna, Disney, Nike gibi önemli çalışmalarda 500’ün üzerinde referansı bulunmaktadır. Dans Karnavalı kapsamında 3- 4 Kasım tarihleri arasında Dancentrum’da gerçekleşecek dans atölyeleri ülkemizdeki dansçı ve koreografların gelişmeleri açısından dünyadaki son dans trendlerini öğrenmeleri için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.