İstanbul’da Bir Dünya Starı; Enrique Iglesias
24 Ekim 2012 Çarşamba - 10:41     2.745 kez okundu.    
İstanbul’da Bir Dünya Starı; Enrique Iglesias

İstanbul’da Bir Dünya Starı; Enrique Iglesias

Ünlü İspanyol şarkıcı Julio İglesias’ın oğlu dünya pop starlarında Enrique İglesias bu akşam 24Ekim 2012 Çarşamba saat 18:00’de Maçka Küçük çiftlik Park’ta hayranlarıyla buluşacak.

UNILIFE organizasyonuyla Türkiye’ye gelen sanatçı 70 milyondan fazla satan albüm tirajı ve kazandığı 10’dan fazla Grammy ödülüyle dünya starı unvanına hak kazanıyor. Toplam 390 ödül, 9 albüm, iki Greatest Hits çalışması bulunan sanatçı görkemli sahne şovları ve yüksek performansıyla Michael Jackson’dan sonra Billboard listelerinin en başında yer aldı. 8 Mayıs 1975 yılında Madrid’de dünyaya gelen Enrique İglesias, Grammy ve Latin Grammy ödülleriyle birlikte dünyada en çok satan İspanyol şarkıcıdır. Amerika’nın Florida eyaletinden oyunculuk ve şarkıcılık dalında başarılı bir çıkış yaparak, babası Julio İglesias’ın şöhretini gölgede bıraktı. 17 yaşında albüm hazırlıkları na ailesinden gizli olarak başlayan Enrique İglesias, 20 yaşında ismini taşıyan  ilk albüm ünü çıkardı. Kısa bir sürede satış rekorlarını kıran albüm ilk ödülü ‘Altın Plak’ı getirdi. 1997 yılında ikinci albümü ‘Vivir’ ABD’de iki Altın Plak ödülü ile Amerikan Kayıt Derneği’nin başarı sertifikasına hak kazandırdı. Sanatçı çok çıkışından çok kısa süre sonra beklediğinden daha iyi bir müzik kariyeri yaptı. Üç yıl içinde yaptığı bu iki albüm Grammy ödüllerinde ‘En İyi Latin Pop Şarkıcısı’ unvanını sağladı. Şarkılarını Portekizce, İtalyanca, İspanyolca yaparak, önce Latin ülkelerinde  tanındı. İlk dünya turnesine 1997 yılında, ilk İngilizce şarkılar ını 2000 yılında yaptı. 227 Altın, 116 Platin plak ödülüne sahip, 250 dergide kapak resmi, 190 TV programının ilk konusu olarak tanındı.  Madrid’den 8 yaşında zengin bir ailenin çocuğu olarak Miami’ye yerleşen sanatçı kendi emekleriyle bir şeyler yaparak çalışmanın ve karşılığını almanın yollarını arayıp durdu. Lise eğitimi döneminde ‘Hello Dolly’ müzikalinde rol alan sanatçı, Miami Üniversitesi’nde okurken gelecekteki menajeri ile tanışarak, Enrique Martinez adıyla iki demo çıkarttı. İlk aktörlük deneyimini Salma Hayek, Antonio Banderas ve Johnny Deep’in başrollerini paylaştığı ‘Once Upon a Time in Mexico’, ‘Bir Zamanlar Meksika’ filmiyle gerçekleştirdi. Filmde ağzı bozuk, psikopat Lorenzo’yu canlandırarak oyun gücünü de kanıtlamış oldu. Sinema filmlerinde büyük, küçük rol ayrımı yapmadan çalışabileceğinin de mesajını vermiş oldu. 2000 yılında çıplak ses le okuduğu ‘Rhtym Divine’ şarkısını eline geçiren bir DJ, İglesias’ın sesinin aslında çok kötü olduğu yolunda polemiğe girerek, hakkında anti propaganda yaptı. Haftalarca alay konusu olarak yayınlanan ‘Rhtym Divine’ şarkısını DJ’in radyo programına katılarak canlı söyleyen İglesias, eleştirilerin kesilmesini ve hayatının en iyi reklamının yapılmasını sağlamış oldu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.