İstanbul 2010’a Giderken Her Telden
8 Haziran 2010 Salı - 12:14     2.266 kez okundu.    
İstanbul 2010’a Giderken Her Telden

İstanbul 2010’a Giderken Her Telden

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında 7 – 31 Ağustos 2010 tarihleri arasında İstanbul’un en güzel köşelerinde ücretsiz halk konserleri gerçekleşecek.

Projenin hedefi İstanbul’da konser salonu veya alanı olmayan ilçe ve köşelere giderek ‘Minderini, battaniyeni al, gel’ sloganıyla İstanbul’luların güzel yaz gecelerine renk, ışık ve ses getirmek, müziğin kaynaştırıcı sevgi gücüyle birlik ve beraberlik içinde tek yürek olmaktır. Bu sevimli proje 2011 yılından itibaren Mayıs ayı başlayacak ve Eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Öyle ki Bayrampaşa’da meydanda Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’nın konserini, Zeytinburnu’nda Selim Sesler’i, Ortaköy’de, Adalar’da, Kartal’da, Sarıyer’de İskele veya meydanlarda çok ünlü, sevilen birbirinden değerli saz ve ses sanatçılarının konserlerine rastlanacak. Tüm kültürlerin müziklerinin özgürce çalınacağı, söyleneceği, Anadolu, Balkanlar, Doğu kültürü müzikleri, Türk musikisi eserleri, Pop, Caz tüm renklerle muhteşem bir şenlik gerçekleşecek. Konser programının en sürpriz ismi Neşet Ertaş. Konser çalışmalarına yaşı ve sıhhati sebebiyle süresiz ara verdiğini basın yoluyla bildiren ünlü ozan yine bu güzel hizmete halkı için gönülden iştirak ederek hayranlarına büyük bir sürpriz yaptı. Türkülerini, deyişlerini can-ı gönülden dinlediğimiz Ertaş türküleri adeta yaşama dair birer öğüt niteliğindedir. Toprak, millet, insan, ağaç, su, vatan, evlat, ana, baba, aile aşkıyla söylemiş, sazıyla çalmış olan büyük sanatçı Neşet Ertaş’ı ve halk konserlerini de heyecanla bekliyoruz.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.