İstanbul 2010 Sokak Festivali
17 Aralık 2009 Perşembe - 10:58     2.636 kez okundu.    
İstanbul 2010 Sokak Festivali

İstanbul 2010 Sokak Festivali

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, proje kapsamında 2010 yılında Streetwaves Festivali ile tüm ulusların müzisyenlerine sokaklarını açıyor.

Projede gönüllü çalışan gençlerimizin de büyük katkılarıyla gerçekleşecek şenlik niteliğindeki festivalin amacı gençlerimize müzik kanalı yla dünya ufuklarını açmak ve vizyonlarını genişletmektir. Kültürlerarası iletişimin çoğalması, dünyadaki barış ve kardeşliğin her fırsatta müzik gibi kaynaştıran, birleştiren, aracı olan bir çalışmayla arttırılması en büyük hedeflerden biridir. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu bu tür projelerin yeni fikirlerle daha da çoğaltılacağını ve diğer Avrupa Kültür Başkentleriyle de ortak çalışmalar halinde olduklarını belirtti. ‘2010’a Giderken Her Telden’ adıyla gerçekleşen yaz konserlerinin kardeş projesi olan Sokak Festivali ‘Streetwaves’e önümüzdeki yıl Liverpool, Marsilya, Gdansk, Bremen dışında diğer Avrupa ülkelerinden de yoğun katılım olması bekleniyor. Sokak Festivali, İstanbul’da yaz günlerinin en neşeli renklerinden biri olacak hayatımızda..

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.