İstanbul Bestecileri ve Fazıl Say
18 Şubat 2010 Perşembe - 10:38     2.047 kez okundu.    
İstanbul Bestecileri ve Fazıl Say

İstanbul Bestecileri ve Fazıl Say
Fazıl Say ve arkadaşlarından oluşan ‘İstanbul Bestecileri’ grubu 19 Şubat 2010 Cuma akşam saat 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda müzikseverlerle birlikte olacaklar.

İstanbul Bestecileri’ni 8 kişilik bir oda orkestrası kıvamında izliyoruz. Grubun içinde tanıdık ödüllü iki yıldız parlıyor gözümüze. Berfin Aksu (Keman) ve Iraz Yıldız (Piyano). Bu küçük güzel yıldızlar geçtiğimiz yıl yurtdışındaki yarışmalarda branşlarında birincilikler ve daha bir çok önemli dereceler alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Grupta Cihat Aşkın (Keman), Çağ Erçağ (Viyolonsel), Atilla Aldemir (Viyola), Burcu Karadağ (Ney), Güvenç Dağüstün (Bariton) ve Fazıl Say (Piyano) bulunuyor. Her biri yurtiçi ve yurtdışında başarılarıyla isimlerini tek, tek anımsadığımız çok değerli müzisyenler ve başlarında Fazıl Say gibi müziğe yeni bir boyut getirmiş, müziği edebileştirmiş bir müzik adamı var. Cuma akşamı CRR’de bu genç 8 yeteneğin ışığıyla aydınlanacağız. İyi seyirler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.