İstanbul Calling’le 120 Günlük Müzik Festivali
17 Nisan 2013 Çarşamba - 11:00     2.191 kez okundu.    
İstanbul Calling’le 120 Günlük Müzik Festivali

İstanbul Calling’le 120 Günlük Müzik Festivali

İstanbul’da 120 gün sürecek müzik festivali İstanbul Calling her müzik tarzından ve her yaştan insanımıza hitap edecek ve 1 Mayıs- 30 Ağustos 2013 tarihine kadar hayatımıza renk katacak.

Pozitif Live’ın organizasyonu olan Vodafon İstanbul Calling, en uzun şehir festivali olarak hazırlıklarını heyecanla sürdürmektedir. Şehrin pek çok konser mekanında hayran kitlesiyle buluşmaya hazırlanan dünya starları, onlarca etkinlik, konser, atölye çalışmaları ve paneller müzik severleri bir arada görmeye hazırlanıyor. Garanti Bankası’nın da resmi sponsorlarından biri olduğu festival, 2013 yazında 4 ay boyunca ülkemizin sanat gündemini meşgul edecek. İstanbul, ‘merak uyandıran şehir’ olarak tüm dünyada ilgileri üzerine çekmeye devam ediyor. Müziğin gücü ile artan imajı İstanbul’un prestijli konser mekanlarında da hissedilecek. BJK İnönü Stadyumu, Park Arena,  Salon İKSV, Pera Müzesi, Göztepe Parkı, SAE, Milk Gallery, Maçka Parkı etkinliklerde kullanılacak gözde mekanlar olacak. 30 Mayıs 2013 Perşembe günü başlayacak ilk etkinlik dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna konseri ile gerçekleşecek. BJK İnönü Stadyumu’ndaki konser için ünlü sanatçı Rihanna dev çalışma kadrosu ve malzeme yüklü TIR’larla gelerek kuaförü, makyözü, menajeri, muazzam ışık- ses sistemi, kostümler, dansçılar ve orkestrasıyla İstanbul Calling için sahnedeki yerini alacak. 7 Haziran 2013 Cuma günü Tiesto elektronik dans ve house müziğindeki başarılı mix’leriyle BJK İnönü Stadyumu’nda izleyenleri yerlerinden hoplatacak. Konser biletlerinin satışına 25 Mart 2013 Perşembe gününden bu yana devam edilmektedir. Hollandalı sanatçı, DJ ve prodüktör Tiesto, Grammy adaylığına kadar uzanan başarılı müzik kariyeri ve yarattığı tarzla beraber çıkarttığı 7 albümle dünya müzik arenasında markalaşan ender müzik adamlarındandır. 10’un üzerinde kazandığı MTV Müzik Ödülleri, 2004 Atina Olimpiyatları açılış müziğini DJ çalışmasıyla yaparak bir ilke imza atması ve Madame Tussaud müzesinde balmumu heykeli bulunması başarılarıyla kazandığı haklar arasındadır. 29 Haziran 2013 Cumartesi İstanbul Calling’te Dans Günü (Dance Day) olarak adlandırılacak. The Progidy, Jaxx, Basement ve Jaguar Skills dansın ve müziğin gücünü bir arada toplayarak ışık ve ses sistemi mucizesinde festival izleyicisine muhteşem bir gece yaşatacaklar. Festival maratonunda 5 Grammy ödüllü bir sanatçı, R&B, soul, funk ve bir TV yıldızı olan Cee- Lo Green müthiş ritimlerle dolu albüm şarkılarıyla sahnede yer alacak. Sanatçı, İngiltere’de çok hızlı bir çıkış yaptıktan sonra U.S Billboard Hot 100 listelerinde ikinci sıraya yerleşmiştir. Üçüncü solo albümü ise kendisine Grammy ve multi- platinum ödüllerinin sahibi yapmıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.