İstanbul Caz’da Ustaları
6 Ocak 2010 Çarşamba - 10:48     3.170 kez okundu.    
İstanbul Caz’da Ustaları

İstanbul Caz’da Ustaları

Ülkemizin Caz merkezi olarak birbirinden önemli müzisyenleri ağırlayan müzikseverlere unutulmaz hazlar yaşatan Ortaköy’deki İstanbul Caz Center ’da 2010 yılında da sürprizler devam ediyor.

New York’lu piyanist Richie Beirach ve San Fransisco’lu caz şarkıcısı Laurie Antonioli 8 ve 9 Ocak saat 21:30’da enfes bir düet gerçekleştirecekler. Piyanist Richie cazın önemli ustalarıyla albüm çalışmalarına imza atmış. Chet Baker, Stan Getz, Dave Leibman gibi konusunda ün yapmış ve sanatında zor adamlara piyano çalmış. Şarkıcı Laurie ise Bobby Mc Ferin, George Cables, Mark Murphy gibi ses sihirbazlarıyla aynı sahneyi paylaşmış. Her iki sanatçı da referansları yüksek ve tecrübeleri izlenmeye, dinlenmeye değer. Laurie’nin şarkıları söylerken ses rengi ve tekniğiyle nüansları kullanmasını, parçaya duygusunu katmasını, yüz mimiklerini, beden duruşunu bir workshop niteliğinde izlemek bu mesleği yapan yada yapmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. Caz Vokal ’e ilgi duyan tüm genç arkadaşların kaçırmaması gereken bir ziyafet..Ortaköy’de buluşalım..

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.