İstanbul Caz Festivali’nin Biletleri İKSV’de
22 Mayıs 2011 Pazar - 10:48     2.821 kez okundu.    
İstanbul Caz Festivali’nin Biletleri İKSV’de

İstanbul Caz Festivali’nin Biletleri İKSV’de

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği 18.İstanbul Caz Festivali 1-19 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin biletleri şimdiden İKSV Ana Gişe ve Biletix şubelerden satılmaya başlandı. Geçen yıl başlayan ve büyük ilgi gören Tünel Şenliği bu yıl da 2 Temmuz 2011 Cumartesi günü saat 18:00’de meraklılarına güzel bir akşam yaşatacak. Farklı yerlerdeki konser salon, alan ve benzeri mekanlarda gerçekleşecek konserler, atölye çalışmaları izleyicisine cazın her rengini sunacak. Festival programında cazın dünya çapında starları ağırlanacak.  Festival sahnesinin ilk konukları Paul Simon ve Tribute To Miles- Herbie Hancock, Wayne Shorter ve Marcus Miller hayran cazseverleri ağırlayacak. Tünel Şenliği’nde Emin Fındıkoğlu, Okay Temiz, Neil Cowley Trio, The Souljazz Orkestra ve Mdungu yer alacak. Uluslar arası İstanbul Caz Festivali projesi 8 Temmuz 1984 yılında Chick Corea ve Steve Kujala’nın İstanbul Festivali kapsamında verdiği konserle başladı. 1986 yılında İstanbul Festivali’nde özel bir bölüm olarak yer alan caz müziği gözterilen yoğun ilgi ve coşku karşısında özerk bir festival olarak İstanbul’un sanat yaşamı içinde yer aldı. 1998 yılında üç gün üst üste gerçekleşen Açıkhava Tiyatrosu caz konserlerinde Miles Daviz, Stan Getz, Dizzy Gillespie, Ornette Coleman, Modern Jazz Quartet bu seyircisiyle coşku dolu caz etkinliğini vazgeçilmez yaptı. Uluslar arası İstanbul Caz Festivali her yıl Norah Jones, Eric Clapton, Björg, Massive Attack, Bobby Mc Ferin, Suzanne Vega, Michael Bolton, Randy Crawford, Paco de Lucia, Dizzy Gillespie, Goran Bregoviç, Marianne Faithfull, Jane Birkin, Charlie Heden, Pat Metheny, Nick Cave, George Benson, Herbie Hancock, Caetano Valoso, Dianne Reeves gibi önemli sanatçıları ağırlayarak caz müziğine ve sevenlerine önemli bir hizmet yaptı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.