İstanbul Jazz Center’da Konser
29 Eylül 2010 Çarşamba - 10:20     2.781 kez okundu.    
İstanbul Jazz Center’da Konser

İstanbul Jazz Center’da Konser

Garanti Caz Yeşili konser serileri kapsamında Arjantin’den ülkemize gelen sanatçı Mario Parmisano & Trio 1- 2 Ekim 2010 Cuma ve Cumartesi günü JC’S de saat 21:30’da ‘Remembering Astor Piazolla’ isimli projesiyle İstanbul’lu cazseverlerin huzurunda olacak.

Herbie Hancock, Al di Meola, Chick Corea gibi müziğin efsane isimlerine birçok albümde çalmış, aynı sahneyi paylaşmış olan sanatçı Arjantin’de dünyaya geldi. Thibaud- Piazzini Konservatuarı’nı başarıyla tamamladıktan sonra yeteneğiyle dikkati çeken sanatçı Arjantin’de David Lebon, Estela Ravalve, Sergio Denis, Silvina Garre gibi çok önemli sanatçılarla çalışmaya başladı. Dünyaca tanınmış efsanevi gitarist Al Di Meola’nın müzik kariyeri sırasında kompozitör ve yardımcı prodüktörlük görevi yapan Mario Parmisano Toronto Senfoni Orkestrası, Amadeus Oda Orkestrası, Moskova Senfoni Orkestrası ile de albüm kayıtları gerçekleştirmiştir. Steve Gadd, Herbie Hancock, Peter Erksine, Anthony Jackson, Marc Johnson, ManuKatche, Chick Corea, John Patittuci yine albüm çalışmalarında bulundukları önemli sanatçılar arasında yer almaktadır. 30 yılı geçkin müzik yaşamında birçok albüm çalışmasında yer alan sanatçı kendi albümlerini ilk olarak 2000 yılında ‘From the Labyrinth’, 2007’de ‘To My Parents’, 2010’da ise son albümleri olan ‘Remembering Astor’u çıkardı. Geçtiğimiz yıl Kremlin Orkestrası tarafından caz ve klasik müzik konserleri için Rusya’ya davet edilmiştir. Dünyanın en iyi orkestra ve korolarının bulunduğu Rusya’daki Kremlin kentinin en görkemli yapılarından biri Moskova Kremlin Sarayı ’dır. Rus çarlarının ikamet adresi olan saray 15.yüzyıl İtalyan mimarisi anlayışında inşa eidlmiştir. Kremlin’in sözcük anlamı şato, hisar, kale anlamına gelmektedir. Moskova Kremlin’i Moskova Irmağı kıyılarından 40 metre yükseklikte bulunan Borovitskiy Burnu’nda 28 hektarlık bir alana yayılmıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.