İstanbul Resitalleri’nde Bir Virtüoz
3 Aralık 2010 Cuma - 11:20     2.299 kez okundu.    
İstanbul Resitalleri’nde Bir Virtüoz

İstanbul Resitalleri’nde Bir Virtüoz

Başarılı müzik kariyeriyle genç yaşta dikkatleri üzerine çeken Fransız piyano virtüozu Claire-Marie Le Guy 16 Aralık 2010 Perşembe günü Mustafa Kemal Merkezi’nde bir konser verecek. Birçok birincilik ödülü sahibi, ilgi gören albümleriyle Asya, Avrupa ve Amerika’ya kadar uzanan konser turneleriyle, ismine besteler yapılmış bir klasik müzik ustası müzik severlerin huzurunda olacak.

 2000 yılında dünyanın iki önemli orkestralarından sayılan Chicago orkestrasıyla Carnegie Hall ve Chicago Symphony Center’da konser vermek için şef Daniel Barenboim tarafından davet edilen sanatçı büyük sükse yarattı. Barcelona’da Maria Canals Uluslar arası Yarışma ve Münih’teki ARD yarışmasında üst üste birincilikler alan sanatçı oda müziğine büyük ilgisiyle birlikte bir çok ünlü klasik müzik ustasıyla çalıştı. Çağdaş besteciler in eserlerine de çalışmalarında yer veren sanatçı 2009 yılında Haydn Yılı nedeniyle düzenlenen Mostly Mozart Festivali’ne Lincoln Center’a davet edildi. Aynı sene Tokyo Suntory Hall’de Japon Filarmoni Orkestrasıyla Schumann’ın piyano konçertosunu seslendirdi. 2009- 2010 konser sezonunda Paris’teki Athene Tiyatrosu’nda sürekli sanatçı olarak görev aldı. Birlikte konser verdiği orkestralar arasında Londra Filarmoni, Monte Carlo Filarmoni, Paris Orkestrası, Uluslar arası Toulouse Orkestrası, Lüksemburg Filarmoni, Lozan Oda Orkestrası’nı sayabiliriz. Sanatçının 15 albümü bulunmakta ve tüm Avrupa ülkelerinin festival programlarında önemli sanatçılar arasında yer aldığı da bilinmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.