İstanbul Resitalleri Başlıyor
6 Kasım 2010 Cumartesi - 11:24     1.813 kez okundu.    
İstanbul Resitalleri Başlıyor

İstanbul Resitalleri Başlıyor

Ünlü Fransız piyanist Ophelie Gaillard ‘İstanbul Resitalleri’ konser programı kapsamında 10 Kasım 2010 Çarşamba günü 20:30’da Mustafa Kemal Merkezi’nde bir resital verecek.

Sanatçı Klasik, Barok, Çağdaş, Romantik repertuarlarına son derece hakim tekniğiyle 2003’te Fransız Klasik Müzik Ödülleri ‘Yılın Enstrümantal Solisti’ ödülünü aldı. Festival ve yarışmaların tartışmasız birincisi olan sanatçı kısa sürede sanatının gücüyle tanınarak en önemli konser salonlarında resitaller vermeye başladı. Katıldığı festival ve yarışmalar arasında başlıca J.S Bach Uluslar arası Çello Yarışması’nı, çaldığı orkestralar arasında Japon Filarmoni Orkestrası, Cannes- Provence- Alpe Cote D’azur Orkestrası, European Camerata, Fransz Lizst Budapeşte Orkestrası’nı, katıldığı festivaller arasında Messiaen at La Meige, Sable Sur Sarthe, Evian Montreux, Lozan’da Bach, Saint Denis, Quimper, Reims Flaneries’i sayabiliriz. Tüm Avrupa ülkeleri nde Kore, Japonya, Latin ve Orta Amerika’da resitaller veren sanatçı Bach’ın Çello suiti lerinden oluşan repertuarını iki ayrı albümde başarıyla yayınlayarak dünya müzik basını ve eleştirmenlerinden övgüler aldı. Sanatçının toplam sekiz albümü bulunmakla birlikte bu çalışmaları İngiliz ve Fransız TV ve radyolarında kayıtları yayınlanmaktadır. Viyolonsel (çello) yaylı çalgıları ailesinden perdesiz ve dört telli, bas akorlu bir enstrümandır. Keman ve viyola ailesinin bir ferdi olan viyolonsel yada kısa adıyla çello 16.yüzyılda  Fransa’da ilk örnekleri görülmüştür.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.